Zavrieť

Porady

Dph - faktura

ahojte
Mám takýto problém :
Obejdnávateľ prepravy je sl.platca DPh poskytovateľ prepravy je slov. platiteľ DPH. Preprava sa uskutočňuje z 3.štátov na územie Slovenska t.j.
Chorvátsko - Slovensko. Fakturuje slovenský prepravca túto prepravu s daňou a lebo bez DPH ?
Ďakujem za názory. Príjemný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Dobrý deň,
    fakturuje bez dane,lebo to je v rámci medzinárodnej dopravy - nie dopravy v rámci EÚ.Aspoň ja si to myslím.

    Luboš je offline (nepripojený) Luboš

    Luboš
    Z casovych dovodov sa prehrabujem v predchadzajucich prispevkoch.... hm teraz ste ma trochu zarazili nakolko v §47 v odst.6 je uvedene ze oslobodene od dane su sluzby vratane prepravnych a s nimi suvisiacich doplnkovych sluzieb (ine ako sluzby §28-41), ktore si priamo spojene s VYVOZOM tovaru ......

    Ajapp je offline (nepripojený) Ajapp

    Ajapp
    Tiez robime medzinarodnu prepravu. Je v tom dobry chaos. Lubos spravne poznamenava, ze par.47 hovori o vyvoze tovaru. Dovoz by mal riesit par.48 ods.8 konkretne aj prepravu. Ta by tiez mala byt oslobodena, "ak je hodnota tychto sluzieb zahrnuta do zakladu dane podla par. 24". Neviem ako to prepravne spolocnost bude dokazovat pri danovej kontrole, ze hodnota tychto sluzieb je zahrnuta do zakladu dane. Vie niekto v tomto poradit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.