Zavrieť

Porady

Smie konateľ sro,niekoho poveriť niekoho

Smie konateľ sro,poveriť inú osobu ustným splnomocnením na odovzdanie daňového priznania?
Alebo len písomným splnomocnením,overeným u notára?Ak ano, podľa akého zákona resp. paragrafu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Na ustne ukony je treba ustne splnomocnenie, na pisomne ukony pisomne. Analogicky mi z tohto vyplyva, ze na pisomne ukony, kde je nutne overit podpis, je treba pisomne splnomocnenie s overenym podpisom splnomocnitela. Ibaze by zakon hovoril inak.
    Danove priznanie mojej manzelky som odovzdal tiez ja, bez akehokolvek splnomocnenia. Alebo sa da poslat aj postou.

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    na danovych uradoch neoveruju totoznost podavatela danoveho priznania. ale pre istotu sa treba preukazat pisomnym plnomocenstvom, kde spolocnost prostrednictvom jej stat. organu - konatela splnomocni inu osobu na podanie dan. priznania.

    § 9

    Zastupovanie

    (1) Fyzická osoba, ktorá nemôže v daòovom konaní vystupova samostatne, musí by zastúpená svojím zákonným zástupcom. 6) Ak opatrovník nie je ustanovený súdom, ustanoví pre daòové konanie správca dane zástupcu. Proti rozhodnutiu o ustanovení zástupcu sa možno odvola.

    (2) Správca dane môže ustanovi zástupcu aj tomu, koho pobyt nie je známy alebo komu sa nepodarilo doruèi písomnos na známu adresu v zahranièí, ako aj tomu, kto nemôže v daòovom konaní vystupova osobne najmä z dôvodu väzby, výkonu trestu odòatia slobody, dlhodobého pobytu v zahranièí a dlhodobej chorobe a nezvolil si žiadneho zástupcu. Rozhodnutie o ustanovení zástupcu môže správca dane vyda len s predchádzajúcim súhlasom navrhovaného zástupcu. Proti rozhodnutiu o ustanovení zástupcu sa možno odvola.

    (3) Daòový subjekt, jeho zákonný zástupca alebo jeho opatrovník sa môže da zastupova zástupcom, ktorého si zvolí a ktorý koná v rozsahu plnomocenstva udeleného písomne s úradne overeným podpisom alebo ústne do zápisnice u správcu dane. Ak nie je rozsah plnomocenstva presne vymedzený, považuje sa toto plnomocenstvo za všeobecné. V tej istej veci môže ma len jedného zástupcu. Zástupca koná osobne, ak z obsahu plnomocenstva nevyplýva, že za zástupcu môže kona aj iná osoba; na takéto konanie udelí zástupca inej osobe plnomocenstvo s úradne osvedèeným podpisom. Konanie inej osoby v rozsahu udeleného plnomocenstva sa považuje za konanie zástupcu.

    (4) Zastupovanie daòového subjektu zástupcom nevyluèuje, aby správca dane rokoval v nevyhnutných prípadoch s daòovým subjektom priamo alebo aby ho vyzval na vykonanie niektorých úkonov. Daòový subjekt je povinný výzve správcu dane vyhovie. Správca dane musí o tomto konaní vyrozumie zástupcu daòového subjektu.

    (5) Ak v tej istej veci koná daòový subjekt a ním zvolený zástupca a ich konanie si odporuje, rešpektuje správca dane konanie daòového subjektu. Správca dane o tom vyrozumie zástupcu daòového subjektu.

    (6) Ak urobilo nieko¾ko daòových subjektov spoloèné podanie alebo ak vystupujú spoloène v rovnakej veci, prípadne sú spoluvlastníkmi veci, ktorá je predmetom zdanenia, sú povinní zvoli si spoloèného zástupcu pre úèely daòového konania. Ak tak neurobia ani na výzvu, urèí spoloèného zástupcu správca dane sám a vyrozumie o tom všetky príslušné daòové subjekty.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    adv Pozri príspevok
    na danovych uradoch neoveruju totoznost podavatela ..............
    Áno, aj ja mám túto skúsenosť, podával som x-DP, a nikoho nezaujímalo, v akom právnom vzťahu som k daňovníkovi, za ktorého podávam DP. Aspoň takúto skúsenosť mám z Košíc.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Súhlas. Ani u nás sa nekontroluje, kto podáva DP. Ja štandartne podávam aj 3-4 DP naraz a nikoho to nezaujíma za koho. Potvrdí sa, že je podané a hotovo.

    Smie konateľ sro,niekoho poveriť niekoho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.