Zavrieť

Porady

DP a platba dane cez internet

Som SZČO, neplatca DPH, realne vydavky, nemam elektronicky podpis, nemam vydrz vystat zajtrajsiu radu na DU .

Aky je postup pri podavani DP cez internet?

Vyplnim tlaciva na internete, odoslem, prevodom zaplatim dan...a potom? Co, kedy a kam treba zaslat, pripadne priniest vo fyzickej podobe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Cize nie je potrebne ziadne prehlasenie s podpisom, pripadne potvrdenie o platbe, atd....?
    Po vyplneni DP si vytlacim jeho prvu stranu a tu poslem na DU? A treba im k tomu nieco napisat? Ved na tej 1. strane nie je ani podpis....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja som to pochopila tak, že elektronicky poslať môže iba ten, kto má vybavený el. podpis...a to vybavenie vraj je na počkanie. A následne dodá prvú stranu ešte.Predpokladám podpísanú...aby mali s čím podpis porovnať zrejme (to už vymýšľam)

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Paulinka, ja tiež len vymýšlam
    Skúsila som na drsr......a tam je "registrácia"., /ktorá samozrejme fčuleky nefunguje/ a vraj pošlú prístupové heslá, ale potom je tam samozrejme také tlačivko, ktoré treba asik s podpisom poslať
    Práve som to "vygooglovala".. Moznosti su dve - bud elektronicky podpis alebo osobná registrácia na DÚ. Cize dozajtra s tym uz nic neporiesim, ale aspon poucenie pre buducnost. V pripade tej osobnej registracie, by to malo fungovat tak, ze sa DP posle elektronicky a do 5 dni je potrebne dorucit tu spominanu 1. stranu.
    Muška Pozri príspevok
    Paulinka, ja tiež len vymýšlam
    Skúsila som na drsr......a tam je "registrácia"., /ktorá samozrejme fčuleky nefunguje/ a vraj pošlú prístupové heslá, ale potom je tam samozrejme také tlačivko, ktoré treba asik s podpisom poslať
    takze teoreticky keby fungovala ta registracia - mohla by som ju vykonat aj teraz a zajtrajsiemu vystavaniu v rade na DU sa vyhnut... mhmm pekna predstava...

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ivanakodajova Pozri príspevok
    Práve som to "vygooglovala".. Moznosti su dve - bud elektronicky podpis alebo osobná registrácia na DÚ. Cize dozajtra s tym uz nic neporiesim, ale aspon poucenie pre buducnost. V pripade tej osobnej registracie, by to malo fungovat tak, ze sa DP posle elektronicky a do 5 dni je potrebne dorucit tu spominanu 1. stranu.
    Čiže, keby som nahnal klientov na DÚ na registráciu, bolo by možné, aby som ja priamo od seba "odposielal" napr. DPH-čky, hlásenia a tak?
    Načo je tá prvá strana? Nedá sa pošte vyhnúť?

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    ... a keby som poslal DP poštou... myslím celé aj s potvrdením s dnešným dátumom poštovej pečiatky, bolo by to ok, keby to dostali niekedy v stredu? myslím, že na pošte budú menšie rady...

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    orazel Pozri príspevok
    ... a keby som poslal DP poštou... myslím celé aj s potvrdením s dnešným dátumom poštovej pečiatky, bolo by to ok, keby to dostali niekedy v stredu? myslím, že na pošte budú menšie rady...
    Rozhodujúci je dátum podania a ten musí byť dnešný. To že DP príde na DÚ až v stredu alebo zablúdi a nepríde vôbec , je nepodstatné, samozrejme len vtedy ak preukážeš, že si podal DP dnes (podací lístok)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Akorát to, že sme poslali práve DP, nijako nedokážeme . Na pošte nám na pod. lístok nepotvrdia, čo v obálke bolo

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Paula Pozri príspevok
    Akorát to, že sme poslali práve DP, nijako nedokážeme . Na pošte nám na pod. lístok nepotvrdia, čo v obálke bolo
    Rovnako by mohol nejaký figliar poslať trebárs prázdnu obálku a "spravodlivo sa rozhorčovať" , že na DÚ majú bordel. Občas možno aj áno, ale majú na to systém - obálka ide s jej obsahom (po zaevidovaní) príslušnému referentovi, napr. správkyni daní.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Paula Pozri príspevok
    Akorát to, že sme poslali práve DP, nijako nedokážeme . Na pošte nám na pod. lístok nepotvrdia, čo v obálke bolo
    nestraš , dôkazné bremeno je na nich. Ja mám predsa doma kópiu DP a budem bez začervenania tvrdiť, že originál tam musia mať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.