Zavrieť

Porady

2% ZO ZAPLATENEJ DANE!

Mohol by niekto vysvetliť čo spraviť 2% daňou ktorá mi vyšla z DP FO za rok 2004 v čiastke 354,- SK komu sa tie 2% zaplatia a dokedy?

Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

celkom dobre nerozumiem....ved tie 2% sme iba danovemu uradu oznamovali, kam ich oni maju poslat z nasich dani, cize: ak si zaplatila dan, dan.urad 2% poslal tam, kam si urcila...Alebo si nezaplatila?
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

No veď to.Ani ja tomu nerozumiem tie 2% figurujú na DP FO a potom sa už o to ďalej nezaujímame kam idú a komu?
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Existuje tlačivo, myslím žiadosť o poukázanie 2% dane, ktoré daňovník vyplní, komu chce túto sumu poukázať a odovzdá sa na daňovom úrade. Organizácie ktorým je možné túto daň poukázať boli na stránke www.rozhodni.sk. Aspoň vlani to tak fungovalo a určite sa to nezmenilo ani v tomto roku.
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

marcelka, ak si napísala, komu maju ísť, tak už len vo vlastnom záujme mozes zistit, co prijímateľ 2% s peniazmi urobil, ale ani to sa nemusis dozvediet, lebo on nevie, ze aj ty si jednou z osob, ktora mu poslala 2% - on iba dostane peniaze na úcet a má pokyny - zmluvu - čo s nimi môže robit, na čo ich použiť..Skutočne ty uz nemas inu starost
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

ekin
marcelka, ak si napísala, komu maju ísť, tak už len vo vlastnom záujme mozes zistit, co prijímateľ 2% s peniazmi urobil, ale ani to sa nemusis dozvediet, lebo on nevie, ze aj ty si jednou z osob, ktora mu poslala 2% - on iba dostane peniaze na úcet a má pokyny - zmluvu - čo s nimi môže robit, na čo ich použiť..Skutočne ty uz nemas inu starost
Marcelka ak prijímateľ dostal z 2% viac ako 100.000,- tak ich musí minúť do konca ďalšieho roka a musí zverejniť použitie týchto prostriedkov v OBCHODNOM VESTNÍKU.

Betka
0 0
dana hanakova dana hanakova

dana hanakova je offline (nepripojený) dana hanakova

Vážený priatelia Porady.

Rada by som Vás upozornila na možnosť darovať 2% dane Vzdelávacej nadácii Jana Husa. Sme česko-slovenská nadácia a podporujeme vysokoškolské vzdelávanie humanitného smeru, tiež aj stredoškolákov. Vydávanie učebníc, podporujeme študentov. Viac informácií a aj potrebné údaje k 2% nájdete na stránke www.vnjh.sk

Vopred Vám ďakujeme.
Naposledy upravil dana hanakova : 27.01.05 at 12:53
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Keď už sme pri tých 2% - Mne za r. 2003 prišlo oznámenie od DU, že som čosi nesprávne vyplnila a preto to nepoukázali, takisto mojej klientke (ktorej som to vypĺňala ja - priamo na tlačive, ktoré dostala od nadácie, kam chcela peniažky poslať - vraj bola nejaká chyba v údajoch príjemcu. A ešte mi niekto spomínal, že mu tiež taký oznam došiel! Nemala som čas sa tomu venovať a preverovať si, kde bola chyba - som presvedčená, že som to robila správne!!!Preto moja otázka: nedostali ste viacerí takéto oznámenie? Nebol tam niekde nejaký o..b pardón - chyták , žeby štát takto peňiažky šetril (potom sa im to chváli, aké vysoké výbery zaznamenali !!!!
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
rýchla odpoveď: to nech Ťa netrápi...to sa predsa netýka účtovania!

To je len Tvoja dobrá vôľa, resp. vedenia, že si našlo čas a dalo na miestny DÚ vyplnené tlačivo o puokázaní časti Vašich daní.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

luebchenko - hej, mal som podobny pokus z DU, ale kedze som trval na spravnosti danych udajov a chcel som vediet, co konkretne sa im nepaci, tak to overili a potvrdili, ze je to OK.
0 1
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Poradíte mi?
Pacienti lekárky poukážu 2 % na neakú zdravotnú nadáciu. Tieto 2 % poukáže nadácia lekárke - FO. Zaúčtujem uvedenej lekárke túto sumu ako príjem podľa § 6?
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Zamestnanec ma požiadal aby sa pokukázali 2% z jeho dane príspevkovej organizácii.
Aký je pri tomto prevode 2% postup.Prosím poraďte!
0 0
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

marcelaStanakova
Zamestnanec ma požiadal aby sa pokukázali 2% z jeho dane príspevkovej organizácii.
Aký je pri tomto prevode 2% postup.Prosím poraďte!
Príspevková organizácia musí byť zaregistrovaná medzi prijímaťeľmi podielu dane v Notárske komore SR.
Ak výkonavate zamestnancovi ročné zúčtovanie preddavkov dane, tak pre účely odvodu podielu dane musíte vyplniť tlačívo "VYHLÁSENIE o poukazaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane..." a tlačívo "POTVRDENIE o zaplatení dane z príjmov zo závislek činnosti". Tlačíva sú nové pre tento rok a najdete ich na stránke MF SR www.mfsr.sk medzi tlačívami. Možno sú aj na stranke Porady.
Zmeny od roku 2005: Výška podielu je do 2 %, to znamená môže byť aj 2 % aj menej. Tieto dve tlačíva zamestnanec má doručiť na DÚ podľa mesta svojho trvalého pobytu. Pre FO, ktorý podáva daňové priznanie a pre každú PO, ktorí chcú poukazať podiel dane je osobitné mesto v daňovom príznaní.
Pre zamestnanca, ktorý podáva tlačiva na DÚ, lehota je po starom do konca apríla.
Podiel dane sa vypočíta zo zaplatenej dane minus daňový bonus.
Naposledy upravil Naile : 10.03.05 at 07:19 Dôvod: dodátok
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Vyššie uvedenú adresu nám neide zobraziť. Môžte mi poradiť inú? Ďakujem.
0 0
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

možno www.rozhodni.sk
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

Ahojte! chcem sa k tomu opýtať je pravda že ak chcem poslať tie dve percentá niekomu tak mi musí vychádzať zaplatiť daň DU minimálne 1000SK???????
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Naile, ďakujem.Silvia
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ajula1
Ahojte! chcem sa k tomu opýtať je pravda že ak chcem poslať tie dve percentá niekomu tak mi musí vychádzať zaplatiť daň DU minimálne 1000SK???????
Áno. Lebo najnižšia možná poukázaná suma ja 20,- Sk , t.j.2 % z 1000,- Sk
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

dík za info....
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Zamestnancovi som robila ročné zúčtovanie dane, priniesol si este povrdenia od viacerych zamestnavatelov. Tieto prijmy som mu dala do rocneho zuctovania.
Teraz prisiel, ze chce poukazat 2% a ja mu to mam potvrdit. Len neviem teraz z coho. Vsade sa odvolavaju na riadky z rocneho zuctovania.

a/Mam mu dat potvrdenie z toho- kde su aj prijmy od inych zamestnavatelov?
b/Mam mu dat potvrdenie o zaplateni dane iba z prijomov, ktore mal u nas?
Dakujem vsetkym za odpoved
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
2% z toho ročného zúčtovania, kde si mu ty sčítala aj tie ostatné potvrdenia. Čiže a/.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať