Zavrieť

Porady

Záhradka v kvetináči

Primuľka.jpg  
Fialka.jpg  
1/1
Nenašla som niečo o kvietkoch v kvetináči, tak aspoň takto trochu tej krásy....
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 08.04.07 at 05:46
Usporiadat
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Skúsim priložiť niečo zo svojej mini záhradky za oknom
Z vonkajšej strany okna vidieť kúsok balkónovej zelene
Fialky.jpg  
Moje fialky.jpg  
1/1
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Krásne...
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Ďakujem Niektoré fialky sú už bez kvietkov; škoda, že som ich neodfotila, keď boli všetky rozkvitnuté Ale aj tak bez kvietkov mám z nich radosť
0 0
riasch riasch

riasch je offline (nepripojený) riasch

pozná niekto tento kvet, dostala som ho asi pred rokom a neviem ako teraz s ním ďalej.
P7240008.jpg  
P7240009.jpg  
P7270011.jpg  
P7270012.jpg  
1/1
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Malo by to byť niečo ako vresea. Po dokvitnutí by sa mala tvoriť odnož a tá by mala po potrebnom raste zas zakvitnúť. Takže nevyhadzuj. Je krásna.
0 0
riasch riasch

riasch je offline (nepripojený) riasch

Ďakujem, kvet som dostala asi pred rokom, keď sa kamarátka sťahovala a takto ma prekvapil.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

riasch Pozri príspevok
pozná niekto tento kvet, dostala som ho asi pred rokom a neviem ako teraz s ním ďalej.
Tiez ju mam, uz asi 4 roky. Ale ked mi odkvitla, odvtedy nechce zakvitnut. Mas ju nadhernu -klobuk dolu. Vie mi niekto tiez poradit, co s nou treba robit? Mozno treba nieco specialne pridat na kvet. Neviem, ma len listy.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Kvetina sa volá Aechmea fasciata (pásikovaná ) a patrí do čeľade bromélií, každá rastlina kvitne iba raz, postupne vytvára malé kvety, ktoré vydržia pomerne dlho. Po odkvitnutí kvetov sa ružica stáča a odumiera, ale miesto seba vytvára 2-3 dcérske ružice. Pôvodnú ružice možno vyrezať a dcérske rozsadiť. Trvá rok alebo aj viac, kým nové rastliny vykvitnú.

Voda: udržiavať dostatočnú vlahu, najmä pred kvitnutím , zalievať asi 2x do týždňa.
V stredovej ružici by malo byť asi 2,5 cm vody. Tá by sa mala každé 3 týždne vymieňať
(vyliať a doplniť novú). Používať radšej dažďovú vodu.
Hnojenie: nie je nevyhnutné.
Svetlo : veľmi odolná rastlina, neprekáža jej priame slnečné žiarenie ani nepriame svetlo.
Rozmnožovanie: vysádzaním nových mladých odnoží po odumretí pôvodnej ružice. S delením a presádzaním je veľmi dôležité počkať, pokiaľ sa listy „rodičovskej“ rastliny
úplne nestočia. Odnože musia mať vlastné korienky. Ak ich nemajú, nebudú rásť.
Životnosť: ružica po odkvitnutí postupne odumiera. Dĺžka života každej rastliny je 2-3 roky v závislosti od toho, ako skoro vykvitne.

Môj príspevok je trošku dlhý, dúfam, že pomôže . Vyčítala som to z mojej múdrej knihy.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Veľmi múdra kniha. Mám doma taký krásny kvietok... už má krásne puky nahodené, keď sa rozvijú a podarí sa mi to prilepiť tak môžeš múdru knihu otvoriť.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pozná niekto túto kvetinu? Mám ju na balkóne, ale tento rok už nemám
takú peknú ako bola vlani. Ako často treba polievať ?
Snímok 004.jpg  
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Andyke Pozri príspevok
Pozná niekto túto kvetinu? Mám ju na balkóne, ale tento rok už nemám
takú peknú ako bola vlani. Ako často treba polievať ?
Mám ju na vnútorných parapetoch oblokov (východ, juh, sever), za 1 a pol roka som ju x-krát ostrihala "dohola" a z odstrihnutých kúskov namnožila hádam stovku mláďat a väčšinu porozdávala . Vo vode veľmi rýchlo pustia korene. Rastlinky mi kvitnú po celý rok (aj tie, ktoré zostanú iba vo vode a nezasadím ich) . Zalievam ich tak akurát, aby nemali celkom sucho, vlastne každý deň doprajem všetkým svojim rastlinkám okrem milého slova aj poldeci, deci, či dve
0 0
skhanka skhanka

skhanka je offline (nepripojený) skhanka

Mohla by to byť akási crassula????
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Podľa mňa to je niečo zo sukulentov.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Prikládam tiež moje fialky.Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P1010015.JPG
Zobrazení: 262
Veľkosť:  17.0 KB
Naposledy upravil VladoaKatka : 07.11.07 at 13:11
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Prosím Vás, pozná niekto tento kvietok? Dostala som ho, a neviem ako sa mám oň starať. Ani v knihách som ho nikde nenašla.
Obrazok.jpg  
Obrazok 1.jpg  
1/1
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marta V Pozri príspevok
Prosím Vás, pozná niekto tento kvietok? Dostala som ho, a neviem ako sa mám oň starať. Ani v knihách som ho nikde nenašla.
Skús sa popýtať po kvetinárstvach, ak ho nikde nenájdeš, dones aspoň fotku, určite poradia. Ale je veľmi zaujímavý, keď zistíš, čo je zač, daj vedieť
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Prave dnes som sa dozvedela,ze je to nejaky druh draceny,ze nepotrebuje vela vody, ma byt umiestneny na svetlom mieste,ale nie na priamom slnku.Ja som mu davala vela vody a zacali mu padat listky.Dufam ze sa preberie.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Andyke Pozri príspevok
Kvetina sa volá Aechmea fasciata (pásikovaná ) a patrí do čeľade bromélií, každá rastlina kvitne iba raz, postupne vytvára malé kvety, ktoré vydržia pomerne dlho. Po odkvitnutí kvetov sa ružica stáča a odumiera, ale miesto seba vytvára 2-3 dcérske ružice. Pôvodnú ružice možno vyrezať a dcérske rozsadiť. Trvá rok alebo aj viac, kým nové rastliny vykvitnú.

Rozmnožovanie: vysádzaním nových mladých odnoží po odumretí pôvodnej ružice. S delením a presádzaním je veľmi dôležité počkať, pokiaľ sa listy „rodičovskej“ rastliny
úplne nestočia. Odnože musia mať vlastné korienky. Ak ich nemajú, nebudú rásť.
Životnosť: ružica po odkvitnutí postupne odumiera. Dĺžka života každej rastliny je 2-3 roky v závislosti od toho, ako skoro vykvitne.

Môj príspevok je trošku dlhý, dúfam, že pomôže . Vyčítala som to z mojej múdrej knihy.
Ja priložím moju ..
Už som z nej aj oddelila 2 nové rastlinky, jedna je celkom mličká. Zakorenili dobre. Zatiaľ rastú.
kvitnutie A.jpg  
1 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Toto sú naše kaktusy.
Naposledy upravil VladoaKatka : 06.04.08 at 07:25
P1010041.JPG  
P1010043.JPG  
P1010045.JPG  
P1010034-1a.jpg  
P1010042-11.JPG  

P1010044-1.JPG  
P1010046-1.JPG  
1/1
0 0
piry piry

piry je offline (nepripojený) piry

Sú krásne, evidentne máš tajný recept, nepodelíš sa?

A len tak okrajom - piry je on
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať