Zavrieť

Porady

Záhradka v kvetináči

Nenašla som niečo o kvietkoch v kvetináči, tak aspoň takto trochu tej krásy....
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 08.04.07 at 05:46
Usporiadat
nidoh nidoh

nidoh je offline (nepripojený) nidoh

starký



Takéto prostredie vykúzlila manželka na terase a okenných parapetách.





Snímka045.jpg  
Snímka046.jpg  
Snímka047.jpg  
1/1
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

prikladám zopár na kvitnutie skromných kvietkov,ale inak s pekných listami...
Naposledy upravil arizona : 17.03.10 at 19:53
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Moje poklady
Anturia_zhora.jpg  
Begonia detail.jpg  
Begonia.jpg  
Dalia_210608.jpg  
Dalia_zlta.jpg  

Dálie.jpg  
Fuksia.jpg  
Gloxinia_150608.jpg  
Klinceky_210608.jpg  
P1030395.jpg  

Petunia_Softrose.jpg  
1/1
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Modroocko Pozri príspevok
Moje poklady
Tak, to sú ozaj poklady, máš tie kvietky veľmi pekné, maj z nich radosť aj naďalej, a my spolu s Tebou
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Niečo z mojích muškátov...
P7111516.jpg  
P7111520.jpg  
1/1
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Veľmi pekné fialky. Ja som mala tiež také, ale sa niečo s nimi stalo. Už rok nekvitli ani nerástli, len v strede fialky sa vytvoril zhluk malých listov. Niekde som sa dopočula, že to zapríčinili roztočce a tak som ich všetky vyhodila. Má niekto takéto skúsenosti?

Posielam zopár kvietkov, čo ma nesklamali.
200806110159.jpg  
200806110161.jpg  
200806140157.jpg  
200807040133.jpg  
200807040134.jpg  

200807040130.jpg  
200808160043.jpg  
200807080127.jpg  
1/1
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Vierka, kvietky máš krásne... nevieš ako sa volá tretí v poradí? Aj ja ho mám ale neviem ako sa volá.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Vierka
Pripájam sa aj ja k Elenkynmu hodnoteniu Tvojich kvietkov.
V spodnom rade stredný kvietok ak dobre som videla je Madagaskarský jazmín. Ja som ho dostala minulého roku od syna a tento rok mi kvitne ostošesť, vyháňa nové dlhé výhonky aj na nich sa už objavujú púčiky. Zatáčam ich ako viem do oblúka, lebo do gule sa mi z dôvodu umiestnenia (na parapete okna) nedá ináč. Zaujímalo by ma či sa dajú robiť odrezky na rozmnožovanie, ak áno tak ako.
Prosím poradiť. Ďakujem vopred
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Prikladám z mojich kvietkov... nebudete veriť ale mne v lete tak kvitol "vianočný kaktus" ...
Obrázok 023.jpg  
Obrázok 024.jpg  
Obrázok 025.jpg  
Obrázok 026.jpg  
Obrázok 027.jpg  

Obrázok 029.jpg  
Obrázok 042.jpg  
Obrázok 036.jpg  
Obrázok 043.jpg  
Obrázok 044.jpg  

Obrázok 040.jpg  
1/1
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Elenka sú nádherné
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

wagner Pozri príspevok
Elenka sú nádherné
Ďakujem Zdenka. ALe Ty Tvoje moja prilož... to je krása určite ako vždy.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Prikladám z mojich kvietkov... nebudete veriť ale mne v lete tak kvitol "vianočný kaktus" ...
Elenka, priznaj sa, ty si už písala Ježiškovi .........
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Rozalka Pozri príspevok
Elenka, priznaj sa, ty si už písala Ježiškovi .........
Rozálka si ma odhalila... každučký deň niekoľkokrát.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Teraz nemám čas fotiť, ale však je tu dosť mojich výtvorov. Hlásia prízemné mrazy na nedeľu a ochladenie, tak asi ich už zazimujem, aby boli pekné aj na budúci rok
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Zitulda Pozri príspevok
Vierka
Pripájam sa aj ja k Elenkynmu hodnoteniu Tvojich kvietkov.
V spodnom rade stredný kvietok ak dobre som videla je Madagaskarský jazmín. Ja som ho dostala minulého roku od syna a tento rok mi kvitne ostošesť, vyháňa nové dlhé výhonky aj na nich sa už objavujú púčiky. Zatáčam ich ako viem do oblúka, lebo do gule sa mi z dôvodu umiestnenia (na parapete okna) nedá ináč. Zaujímalo by ma či sa dajú robiť odrezky na rozmnožovanie, ak áno tak ako.
Prosím poradiť. Ďakujem vopred
Kvet sa volá " vencovec kvetnatý - Stephanotis floribunda ". Od januára do marca si môžeš narobiť odrezky z výhonkov. Zakoreňujú v zmesi rašeliny a piesku pri 25 °C asi po šiestich týždňoch. Aby vzduch zostal vlhký, mala by si črepník prikryť igelitovým frecúškom. Voda na zalievanie alebo rosenie nesmie obsahovať vápnik . Nemal by sa veľmi často otáčať a premiestňovať aby nezačali opadávať puky.

Odkaz pre Elenku - neviem, ako sa kvet volá. V knihách som ho doteraz nevidela, ani v kvetinárstvach. Môj mi narástol v minulom roku z 10 cm odrezku.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Vierka aj ja ho mám vypestovaný z odrezku. Ani ja som ho nikdy v kvetinárstve nevidela preto som sa pýtala na názov kvietku. Je veľmi vďačný a krásne kvitne.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Vierka aj ja ho mám vypestovaný z odrezku. Ani ja som ho nikdy v kvetinárstve nevidela preto som sa pýtala na názov kvietku. Je veľmi vďačný a krásne kvitne.
VieraHu Pozri príspevok
Kvet sa volá " vencovec kvetnatý - Stephanotis floribunda ". Od januára do marca si môžeš narobiť odrezky z výhonkov. Zakoreňujú v zmesi rašeliny a piesku pri 25 °C asi po šiestich týždňoch. Aby vzduch zostal vlhký, mala by si črepník prikryť igelitovým frecúškom. Voda na zalievanie alebo rosenie nesmie obsahovať vápnik . Nemal by sa veľmi často otáčať a premiestňovať aby nezačali opadávať puky.

Odkaz pre Elenku - neviem, ako sa kvet volá. V knihách som ho doteraz nevidela, ani v kvetinárstvach. Môj mi narástol v minulom roku z 10 cm odrezku.
Prosím dievčence pomôžte zachrániť mi kvietok , každý kto prišiel k nám ho obdivoval aj spolu s orchideami. Neviem, čo sa mohlo stať tomu môjmu kvieku, floribunde, ale s veľkou hrôzou sledujem už od pondelka, že každý deň pribuda, počet ožľtnutých lístkov. V pondelok mal dva lístky zožľtnuté a dnes je ich už deväť je mi do plaču prečo-začo-čo sa mu mohlo stať. Teraz som vyhľadala tú etiketu. (správny názov???!!) čo bol pri kúpe zavesený a tam k názvu Stephanotis je ešte uvedené ( jazmín de madagaskar).
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

http://byvanie.tvojdom.sk/interiery/...tlivost-o.aspx
Zitka popozeraj... neotvorili ste okno a nešlo to práve na kvietok? Alebo čo aj krátkodobý prievan?
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

arizona Pozri príspevok
prikladám zopár na kvitnutie skromných kvietkov,ale inak s pekných listami...
Ahoj rastliny sú pekné.
Prikladám link aké pekné tvary prvej rastliny s názvom Plectranthus ernstii. Tá tvoja rastlina by mala byť tzv. pamašovaná forma. Po zaštipnutí koncov vetvičiek alebo ich rezom sa dajú dosiahnuť takéto tvary rastliny. Je vhodná na pestovanie sukulentných bonsajov.
Link: http://public.fotki.com/plumo/plectranthus/
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Takže prikladám v tomto zimnom snežení môj rúžový kaktus. Už rozkvitá aj červený aj ďalší rúžový.
Kaktusy 017.jpg  
Kaktusy 018.jpg  
Kaktusy 020.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať