Zavrieť

Porady

Záhradka v kvetináči

Nenašla som niečo o kvietkoch v kvetináči, tak aspoň takto trochu tej krásy....
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 08.04.07 at 05:46
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

[quote
A len tak okrajom - piry je on[/quote]

No vidíš u mňa je to jedno či ma oslovia on alebo ona

Kaktusy máme od apríla do konca októbra na oknách, slnečná strana,zalievame ich podľa potreby.
Základom kvitnutia kaktusov je, že v zime sú v tme ( u nás garáž) cca 5-8 stupňov, a hlavne "nezalievať". Všetky sú vypestované u nás, prvé kusy boli cca vo veľkosti ping-pong-ovej loptičky, ten najväčší má priemer 50 cm. V lete Vám sem prilepím aj ostatné v najväčšom kvete.
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Tie kaktusy sú prekrásne!!!!!
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

A toto je moja záhradka :
Naposledy upravil miro_l : 14.12.07 at 22:05
Lithops.JPG  
Lithops_01.JPG  
Li_03.jpg  
1/1
1 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
miro_l Pozri príspevok
A toto je moja záhradka :
naaadhera
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

VladoaKatka Pozri príspevok
Toto sú naše kaktusy.
Škoda že ste tie obrázky až tak zmenšili. Rastliny sú pekné a nevyniknú.
Mohli ste ich nechať aspoň na 40 KB
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

miro_l Pozri príspevok
A toto je moja záhradka :
Tie sukulenty su nadherne. Vidim tam vecne kamene, chcem sa spytat ci vydrzia aj mrazy, ake maju naroky na pestovanie a kde ich dostat kupit. V jednej relacii som videla, ze sa rozmnozuju semenami poliatim vody priamo na sukulent a oni po chvilke zo stredu pustia semena
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

tina1 Pozri príspevok
Tie sukulenty su nadherne.
Ahoj.
Ďakujem aj mne sa páčia preto som ich začal pestovať.
Lithopsy sú sukulentné rastliny, ktoré nie su mrazuvzdorné.
Rozmnožujem ich zo semien, ktoré som objednával od pestovateľov z Čiech. Je to trochu zdĺhavejšie, ako si zakúpiť dospelú rastlinu. Ale o tom je to pestovanie. 80% rastlín z obrázku sú z mojich výsevov a to človeka poteší.
tina1 Pozri príspevok
V jednej relacii som videla, ze sa rozmnozuju semenami poliatim vody priamo na sukulent a oni po chvilke zo stredu pustia semena
Tu je vysvetlenie: V suchej tobolke plodu sú uveznené semená a aj chránené pred krutým africkým slnkom. V prípade navlhčenia sa tobolka roztvorí a semená sú vyplavované preč. Príroda si to zariadila tak, že sa semená nositelia novej rastlinky dostanú do zeminy v niekoľkých etapách v období dažďa. Roztvorenie tobolky závisí od množstva navlhčenia. Múdra to príroda....
Prikladám velmi stručný návod na pestovanie sukulentov:
Naposledy upravil miro_l : 15.12.07 at 20:50
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Moje vianočné kaktusy, dostala som ich minulý rok.
P1010048.JPG  
P1010049.JPG  
1/1
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Tento vianočný kaktus má už viac ako 10 rokov. Posadila som odlomky tiež z takého veteránu, ktorého objedli andulky, spadol na zem, celý sa dolámal, zostalo z neho len torzo.
Každý rok ho mám na dvore a na zimu ho dávam na schodisko, pod strešné okno. Kvitne cca 2 mesiace.Teraz len začína. Priemer kvetu je viac ako 1 m.
PC160177-121.JPG  
1 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

miro_l Pozri príspevok
Ahoj.
Ďakujem aj mne sa páčia preto som ich začal pestovať.
Lithopsy sú sukulentné rastliny, ktoré nie su mrazuvzdorné.
Rozmnožujem ich zo semien, ktoré som objednával od pestovateľov z Čiech. Je to trochu zdĺhavejšie, ako si zakúpiť dospelú rastlinu. Ale o tom je to pestovanie. 80% rastlín z obrázku sú z mojich výsevov a to človeka poteší.
Tu je vysvetlenie: V suchej tobolke plodu sú uveznené semená a aj chránené pred krutým africkým slnkom. V prípade navlhčenia sa tobolka roztvorí a semená sú vyplavované preč. Príroda si to zariadila tak, že sa semená nositelia novej rastlinky dostanú do zeminy v niekoľkých etapách v období dažďa. Roztvorenie tobolky závisí od množstva navlhčenia. Múdra to príroda....
Prikladám velmi stručný návod na pestovanie sukulentov:
Dakujem za navod na pestovanie, tiez sa mi velmi pacia tieto rastlinky.Mozno aj preto ze vystihuju povahu cloveka /nenarocnost, skromnost/. Mozes byt pravom pysny na svoje raslinky. Ak mozes upresnit adresu pestovatela z Cieh, alebo budem rada ak sa podelis so svojimi vlastnymi sukulentami. Velmi ma to potesi
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

VladoaKatka Pozri príspevok
Tento vianočný kaktus má už viac ako 10 rokov. Posadila som odlomky tiež z takého veteránu, ktorého objedli andulky, spadol na zem, celý sa dolámal, zostalo z neho len torzo.
Každý rok ho mám na dvore a na zimu ho dávam na schodisko, pod strešné okno. Kvitne cca 2 mesiace.Teraz len začína. Priemer kvetu je viac ako 1 m.
Veľmi vďačná rastlina. Celé leto ju aj ja mám vonku pod altánom čiastočne. Zavlažovaná je dažďovou vodou. Keď sa ochladí preložím ju na schodisko kde je teplota okolo 15 C. Kvitne každý rok.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Krásne si to napísala, úplne perfektne. Vidno, že cez kvietky si mnoho ľudí krásne rozumejú.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

VladoaKatka Pozri príspevok
Moje vianočné kaktusy, dostala som ich minulý rok.
Tento mám aj červený aj bielo-ružový... aj som nafotila, ale kým som priložila stihol sa mi telefon pokaziť a už asi nezachránim krásne zábery.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ten kaktus je úplne fantastický v tom že kvitne aj napriek tomu že si ho celé leto ani len nevšimnete. A na vianoce keď vám pochybí farebný obzor krajiny je to lahôdka pre oko.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ninna Pozri príspevok
Ten kaktus je úplne fantastický v tom že kvitne aj napriek tomu že si ho celé leto ani len nevšimnete. A na vianoce keď vám pochybí farebný obzor krajiny je to lahôdka pre oko.
Práve preto kvitnú, lebo v lete ich máme vonku a v zime vo vnútri.

Kaktus, ktorý je stále v rovnakej klíme, málokedy kvitne - výnimka potvrdzuje pravidlo, tým chcem povedať, že môže aj v panelovom byte, ale to neni až také nádherné. Práve stým, že majú aj chlad, aj teplo, občas dážď - to im vyhovuje.
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

VladoaKatka Pozri príspevok
Práve preto kvitnú, lebo v lete ich máme vonku a v zime vo vnútri.
Viete o tom, ako prinútiť tieto epifyty kvitnúť aj inokedy? V odbornej literatúre sa píše, že rastlinám musíme postupne skracovať deň , čiže ich oklamať a oni nahodia puky aj v iné obdobie, ako zvyknú kvitnúť.

tina1 Pozri príspevok
Dakujem za navod na pestovanie,
Niet zač. Skúsenosti?
Hlavne to nepreháňať so starostlivosťou. Pestujem to, ako sa hovorí "natvrdo " Ja som objednával od p. Pavelku z Přibrami. Ak máš zbytočných 60 000,- Sk tak si môžeš do Afriky zabehnúť cez dovolenku. Tam poriadali Pavelkovci cestopisné výpravy.
Lithopsy sú nepichľavé a to mi vyhovuje. Mám kaktusy, ktoré nepríjemne pichajú. Veš o tom že niektorý druh kaktusu má také pevné ostne, že dokáže preraziť aj kopyto koňa? !! A čo potom naše mäkké nohy.
Semená Pleispilosov, Lithopsov a niektorých kaktusov mám aj ja doma nie je problém ich zaslať na odskúšanie.

Linka na sukulenty http://www.palkowitschia.cz/sukulenty/index.htm
Naposledy upravil miro_l : 17.12.07 at 06:59
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Niet zač. Skúsenosti?
Hlavne to nepreháňať so starostlivosťou. Pestujem to, ako sa hovorí "natvrdo " Ja som objednával od p. Pavelku z Přibrami. Ak máš zbytočných 60 000,- Sk tak si môžeš do Afriky zabehnúť cez dovolenku. Tam poriadali Pavelkovci cestopisné výpravy.
Lithopsy sú nepichľavé a to mi vyhovuje. Mám kaktusy, ktoré nepríjemne pichajú. Veš o tom že niektorý druh kaktusu má také pevné ostne, že dokáže preraziť aj kopyto koňa? !! A čo potom naše mäkké nohy.
Semená Pleispilosov, Lithopsov a niektorých kaktusov mám aj ja doma nie je problém ich zaslať na odskúšanie.

Linka na sukulenty http://www.palkowitschia.cz/sukulenty/index.htm[/quote]

Vdaka za stranku. Nemam skusenosti s pestovanim. Pacia sa mi pre ich nenarocnost a ich vdacnost, kt. pri minimalnej starostlivosti sa vedia odmenit krasnym kvetom.
Tiez mam rada sukulenty bez ostnov. "A čo potom naše mäkké nohy". dokáže preraziť aj kopyto koňa? !! Verim, pretoze mala som jeden kaktus, kt. som sa popichala a to nebol ani zdaleka ten najpichlavejsi. Uz ho nemam.
Ak bude aktualne na zaslanie niektorych sukulentov na odskusanie daj vediet. Velmi ma to potesi.
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

tina1 Pozri príspevok
Niet zač. Skúsenosti?
Pestovanie zo semien treba skúsiť. O to viac ťa potešia výsledky. Na začiatok by som ti odporúčal vysiať niečo nenáročné, napr mamillárie, alebo rebútie. Jeden kaktusár mi rozprával o výsevoch kaktusov do pareniska !!! Nikdy by som tomu neveril, lebo sa jedná o kaktusy, ktoré si spájame s púšťou a krajinou chudobnou na vlahu, ale je to tak. Aj tak sa dá pestovať.
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

Meggi 1 Pozri príspevok
Skúsim priložiť niečo zo svojej mini záhradky za oknom
Z vonkajšej strany okna vidieť kúsok balkónovej zelene

ahoj,posles mi aspon jeden listok z modrej fialky? je kraaasna
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zopár mojich kaktusov
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať