Zavrieť

Porady

Príjem z brigádnickej práce

Ahojte, rád by som vedel ako je to s brigádnikmy a ich príjmamy. Podľa zákona som aj ja zamestnanec, ale podľa zamestnávateľa som len brigádnik. Teda neplatí za mňa odvody ani zdravotné poistenie. Zdravotné si platím sám. Druhá otázka: dostávam mzdu očistenú o 19% daň z príjmov, ktorú mi strháva zamestnávateľ, môj príjem za mesiac nieje viac ako 6500 sk a za rok viac ako 19,2 násobok zivotného minima, chcem sa opýtať ak si podám DP FO za minulý rok, je možné že mi zaplatenú daň vrátia? Kedy spĺňam na to podmienky.
Ďakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Znamená to, že zamestnávateľ s tebou uzatvára dohodu o vykonaní práce?

    Ak budeme hovoriť len o dani, a tvoj príjem je príjmom zo závislej činnosti (preto sa pýtam akú zmluvu máš) potrebuješ od zamestnávateľa " potvrdenie o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch na daň" a môžeš si podať daňové priznanie typA uplatniť odpočet na daňovníka a vysporiadať daň.

    Ale moja odpoveď je len jedna z možností a striktne len na základe tvojej otázky.

    Boaz je offline (nepripojený) Boaz

    Boaz
    Vypytaj od zamestnavatela potvrdenie o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch na daň. Kup si danove priznanie - staci ti "A". Samozrejme, ze Ti zaplatenu dan vratia. Podla mna v plnom rozsahu, nezabudni si do odpoctov uplatnit aj zaplatene zdravotne poistenie. O preplatok musis pisomne poziadat.

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý den poradáci
    Prosím Vás veľmi pekne o pomoc máme dve študentky brigádničky,ktoré
    u nás vo firme pracujú na dohodu o brig.práci študenta a teraz si chcú
    podať daňové priznanie Typu A a nevieme ako to máme vypísať, aby to
    bolo správne nevieme ktoré kolónky treba vypísať!!!
    Daň bola vyberaná zrážkou...
    Pomôžete prosím Vďaka pekne Silvia

    Príjem z brigádnickej práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.