Zavrieť

Porady

vozik z PL

Ahojte poradaci.
Chcem Vas poprosit o radu.
Kupila si moja sestra prípojný vozik za auto a nie je živnostníčka.Je to nové a za 2250,-Eur z Polska.Na daňovom úrade od nej chcú zaplatit daň podľa §78 ods.4. Lenže dopravný inšpektorát mi to zaradil to kategorie O (čiže ostatne nemotorové vozidla) Ja osobne stale nechapem prečo toto vyžaduju.Ak mi môžte v tomto pomôcť alebo mi to poriadne vysvetliť budem velmi rada.
Ďakujem vopred a prajem pekný zvyšok dňa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    No teraz neviem kam smeruje vaša otázka, či sa vám nepáči, že chcu daň alebo že chcú daň konkrétne z toho prívesu.
    Ak berieme, že ten vozík je nový dopravný prostriedok, definícia čoho je v § 11/ods.11 a 12 zákona o DPH, potom podľa §11/3 predmetom DPH je nadobudnutie dop. pr. každou osobou a teda aj občana u nás ( namiesto niekdajšej colnice) Takže podľa § 78/4 správne od vás chcú aby ste vyplnili DP a zaplatli daň.Každý občan, ktorý kúpi nové auto a dovezie z EU, musí ho doma zdaniť. On to od toho poliaka kúpi bez DPH (aspoň by mal, to si zistite na Fa).

    Trochu sa mi ale do poučky podľa zákona o DPH nehodí ten samostatne kúpený príves do § 11/11/a lebo to nemá motor. Ono dopr. prostriedok to síce je, ale asi nie na účely zákona o DPH pre tento účel,Skúste si ešte toto preveriť na Dú.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    AK je raz FA vystavená bez DPH, t.j. na Fa DPH nie je vyčíslená, musíte podaľ DP a daň odviesť.
    Ak je na FA vyčíslená DPH, zaplatili ste ju v PLR, a u nás by ste daň nemali platiť.

    Daň sa musí v nejakej krajine odviesť...., nemôžeme len tak kupovať bez DPH..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.