Zavrieť

Porady

faktúra za 12/06 v 3/07 - dopady?

čo by ste urobili s faktúrou za 12/06, ktorú som (nedokázateľne - čiže bez obálky) dostala v 03/07... DPH v pohode, ale čo daň z príjmu? Dátum podania na fa je 10.1.07 - ku mne dorazila až teraz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Podobný prípad sa práve riešil v téme Orange. Ak to nie je veľká suma, zaučtuj to do r. 2007 /nedaňový náklad/. Ak by to bola veľká suma, malo by sa dať dodatoč. DP, keďže sa jedná o náklady r. 2006. Významné opravy chýb minulých účtovných období možno účtovať na účty 428 a 429.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ďakujem, idem si ešte prečítať orange, len podotýkam, že ide o JU. A suma bez DPH je 378,- takže sú to drobné...

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Marianna01 Pozri príspevok
    ďakujem, idem si ešte prečítať orange, len podotýkam, že ide o JU. A suma bez DPH je 378,- takže sú to drobné...
    Nevedela som že je to jednoduché účto. Tak sa s tým netráp a zaúčtuj do r. 2007

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Marianka, prečo si chcela riešiť - daň z príjmu , keď ide o JU.

    Veď až dňom zaplatenia je to daňový náklad

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Muška Pozri príspevok
    Marianka, prečo si chcela riešiť - daň z príjmu , keď ide o JU.
    ......neviem.............. asi mám toho všetkého už dosť a neviem už premýšľať... hrúza, des. teraz sa to aj mne javí ako že to čo som napísala a prečo som nad tým rozmýšľala? nuž ale... nie každý deň je nedeľa...

    napriek tomu ďakujem za vašu trpezlivosť a ochotu mi vôbec odpísať...

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Prosím o radu.

    V roku 2009 zostala v podvojnom účtovníctve na účte 314 MD úhrada zálohy na údržbu z ktorej bola aj odpočítaná DPH.

    Pri uzávierke roku 2010 sa objavila faktúra, ktorá v celej hodnote zúčtovala uhradenú zálohu do nákladov ale s dátumom dodania v roku 2009.

    V účtovníctve máme nezúčtovanú prevádzkovú dotáciu na realizáciu tejto údržby.

    Takže po zúčtovaní faktúry za údržbu a prevádzkovej dotácie sa nezmení hospodársky výsledok ani základ dane v roku 2009.

    Účtovať o tom budem v roku 2010.

    Otázka:
    Musím podať dodatočné daňové priznanie za rok 2009?
    Nemal by som, lebo nemením základ dane.

    Účtovať o nákladoch na údržbu a zúčtovaní dotácie do prevádzkových výnosov roku 2009 budem v roku 2010. Tieto sumy budú v daňovom priznaní za rok 2010 v riadkoch upravujúcich základ dane ale bez efektu na výšku základu dane.

    Bude to tak správne?

    Ďakujem.

    apo

    faktúra za 12/06 v 3/07 - dopady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.