Zavrieť

Porady

Súkromný telefón a DPH

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Podnikateľ má doma súkromný telefón pevnú linku a využíva ju asi tak na 50% aj na služobné účely . Týchto 50% by si chcel zahrnúť do výdavkov. Ako sa v takom prípade postupuje ohľadne DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jued Pozri príspevok
    Ahojte, potrebovala by som poradiť. Podnikateľ má doma súkromný telefón pevnú linku a využíva ju asi tak na 50% aj na služobné účely . Týchto 50% by si chcel zahrnúť do výdavkov. Ako sa v takom prípade postupuje ohľadne DPH?
    Rovnako, t.j. tiež 50% nárok na odpočet.

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    Môžem to spraviť aj tak, že zaúčtujem celú faktúru a tých 50% zaradím ako výdavok ovplyvňujúci ZD a zvyšnú časť aj s 50%DPH zaúčtujem ako výdavky nevplyvňujúce ZD. Bude to tak správne?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Tweety Pozri príspevok
    Rovnako, t.j. tiež 50% nárok na odpočet.
    Narazil som na túto staršiu tému a nedá mi nereagovať. Nárok na odpočet DPH v tomto prípade nie je (ani pomerný), nakoľko je to súkromná linka a FA neobsahuje o.i. IČ DPH odberateľa......

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Daňový úrad neuznal odpočet DPH ani pri služobnom mobilnom telefóne, pretože na faktúrach chýbalo IČ DPH, i keď bola faktúra na firmu s uvedeným IČO. Odôvodnenie bolo, že Operátor faktúroval služby odberateľovi ako neplatiteľovi dane. Dokonca nám jeden dodávateľ omylom uvádzal IČ DPH 9-miestne ( jedno číslo v strede vynechal) a DÚ aj tieto faktúry neuznal, až keď nám dodávateľ všetky faktúry opravil ešte počas kontroly, tak nám to uznali.

    Súkromný telefón a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.