Zavrieť

Porady

česká fa

Mám faktúru z čiech, zastúpenie majú na slovensku, vystavená je v SK a je tam vyrátaná aj dph. Môžem ju dať ako fa slovenské do dph?
Usporiadat
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

ak sú registrovaný pre dph na Slovensku t.j. majú IČ DPH s prefixom SK tak budeš postupovať ako pri klasickej tuzemskej faktúre.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

práveže na fa majú CZ, ale potom by mala byť faktúra bez dph? keby neboli platci a ja by som urobila samozdanenie, nie?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ak ste plátca DPH, a Čech Vám vystavil FA za tovar s DPH, neudali ste mu Váš IČ DPH SK........, skúste sa s nimi skontaktovať..,

FA Vám mal vystaviť bez DPH, čo znamená pre Vás samozdanenie.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Lenže fa vystavujú stále s dph, ako keby boli platci, ale na pečiatke majú CZ, účet v banke majú na slovensku.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

mali by ste im dať vaše IČ DPH: SKxxxxxxxxxx a v tom prípade by vám mali vystaviť fa bez DPH a potom by ste si urobili samozdanenie.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Naše IČ DPH majú, ale faktúra je normálne v SK a normálne vypočítaná DPH. Ako na slovenskej fa.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

FA môže znieť na slovenskú menu. Pečiatka na daňovom doklade nie je podstatná, a to že tam je CZ, to nikoho nezaujíma.
Najdoležitejši je FA, tam je buď uvedené CZ, alebo SK, alebo nič.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

Aké má vlastne dodávateľ uvedené IČ DPH? Je to CZ? SK?
Ak je CZ tak by Vám to mal vystaviť bez DPH.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Má tam CZ, ale vystavuje to ako normálnu slovenskú, no nič, do dph to dám ako keby to bola slovenská a zajtra zistím či sú platci na slovensku a prečo vystavujú fa v sk a s dph a poprípade budem musieť podať dodatočné, díky.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja mam tiez takyto pripad, ale mne dodavatel CZ uviedol na fakture svoje ic dph CZ, ale pod fakturacnymi udajmi je veta, ze IC pre DPH je SK..
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Znova sa vraciam k tej faktúre, lebo nie sú platci dph na slovensku, ale ked sme volali s tým obch.zástupcom, povedal, že oni to vystavujú dobre, čo mi poradíte ako to mám urobiť?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Mohol by mi niekto poradiť, čo s tým, a na aké riadky v DP dph to pôjde? díky moc
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

sybila3 Pozri príspevok
Mám faktúru z čiech, zastúpenie majú na slovensku, vystavená je v SK a je tam vyrátaná aj dph. Môžem ju dať ako fa slovenské do dph?
Na prvý pohľad sa zdá, že sa môže jednať o českú firmu registrovanú v SR, a ....

sybila3 Pozri príspevok
Naše IČ DPH majú, ale faktúra je normálne v SK a normálne vypočítaná DPH. Ako na slovenskej fa.
.... objednávka vyzerá v poriadku, ale ...

sybila3 Pozri príspevok
Má tam CZ, ale vystavuje to ako normálnu slovenskú, no nič, do dph to dám ako keby to bola slovenská a zajtra zistím či sú platci na slovensku a prečo vystavujú fa v sk a s dph a poprípade budem musieť podať dodatočné, díky.
.... na fa uvádzajú svoje české IČ DPH ... CZxxxxxxxxxxx ..... čo s tým ?

sybila3 Pozri príspevok
Znova sa vraciam k tej faktúre, lebo nie sú platci dph na slovensku, ale ked sme volali s tým obch.zástupcom, povedal, že oni to vystavujú dobre???!!!, čo mi poradíte ako to mám urobiť?

Najvyšší čas, aby zadávateľ uviedol, čoho sa vlastne faktúra týka.
Je to tovar, služba ? Ak služba, tak aká ?


Rada na rýchlo:
Do DP neuvádzajte. Ak doplníte zadanie, skúsime to doriešiť a podáte príp. dodatočné DP, ak by ste boli povinní urobiť samozdanenie.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Faktúra prijatá je za tovar, budem vďačná za pomoc.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
sybila3 Pozri príspevok
Faktúra prijatá je za tovar, budem vďačná za pomoc.
no ak ide o dodanie tovaru z CZ do SK ide o intrakomunitárnu dodávku podľa par. 11 ak dodavateľ a odberateľ sú identifikovaný pre daň v svojich krajinách. to spĺňate po prečítaní všetkého to jest na základe váško ič dph vám mal vystaviť faktúru bez dph a vy samozdaniť...osobne si myslím že aj tak ste povinná to samozdaniť aj keď vám tam vystavuje dph...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže ja normálne urobím samozdanenie faktúry, ale ked robím samozdanenie iných fa, ta fa dávam bez dph a samozdanenie urobím na ID. Takže by som faktúru zaúčtovala v sume 2500 - to je bez dph, dph nezaúčtujem a na ID urobím samozdanenie? Tak by to mohlo byť? A potom by to išlo na riadky 4,16?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
sybila3 Pozri príspevok
takže ja normálne urobím samozdanenie faktúry, ale ked robím samozdanenie iných fa, ta fa dávam bez dph a samozdanenie urobím na ID. Takže by som faktúru zaúčtovala v sume 2500 - to je bez dph, dph nezaúčtujem a na ID urobím samozdanenie? Tak by to mohlo byť? A potom by to išlo na riadky 4,16?
ano ide to na riadky 4(to sa odzrkadlí v riadku 1) a 16 no každopadne by som to samozdanil v zákone je napísané že základom je všetko čo tvorí protihodnotu...v tomto prípade platíte cenu aj s dph už sme to preberali jedny tvrdia že bez dph samozdaniť ja sa skôr prikláňam celú sumu aj s dph samozdaniť v prípade že nežiadate dph späť...na štatny rozpočet to nemá vplyv...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže podľa Vás by som mala samozdaniť celú sumu aj s dph napr. celk.suma je 3500 a k tomu ešte by som urobila samozdanenie? diky
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
sybila3 Pozri príspevok
Takže podľa Vás by som mala samozdaniť celú sumu aj s dph napr. celk.suma je 3500 a k tomu ešte by som urobila samozdanenie? diky
ja by som to tak spravil pretože ak si nenarokujem vrátenie dph v českej republike tvorí mi to súčasť protihodnoty ktorú mám definovanú v par. 22 ak si ju nárokujem tak samozrejme bez dph...a vyriešte si to do ďalšieho kvartálu proste nezoberte od nich faktúru pokiaľ bude naďalej vystavovaná s dph ocení to aj majiteľ čo vy máte komu platiť dph ak máte možnosť to nakúpiť bez nej...
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

sybila3 Pozri príspevok
Takže podľa Vás by som mala samozdaniť celú sumu aj s dph napr. celk.suma je 3500 a k tomu ešte by som urobila samozdanenie? diky
V prípade, že splňate podmienky nadobudnutia tovaru podľa § 11, dali ste im svoje ič DPH, oni na Fa uviedli Ič DPH české, tovar prešiel cez hranice (píšete že majú pobočku na SL, takže možno ani neprešiel a potom je to o o inom), uhradíte ho... potom vám mal fakturovať bez DPH a on si to oslobodiť a vy samozdaniť. Česi majú to oslobodenie v § 64 ich zákona.
Ak sa s ním nedohodnete na oprave dokladu, mal by vám vystaviť opravný doklad (dobropis na tú daň), tak vy ak splnate § 11 tak musíte urobiť samozdanenie aj keď fakturoval s tou DPH. Samozdanenie robíte z ceny bez DPH § 23/1 a §§/1. V§ 22/2/a slová " iné dane) nech vás nezavádzajú, to nie je DPH) Vy zdaňujete protihodnotu, zníženú o DPH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať