Zavrieť

Porady

česká fa

Mám faktúru z čiech, zastúpenie majú na slovensku, vystavená je v SK a je tam vyrátaná aj dph. Môžem ju dať ako fa slovenské do dph?
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ALBO Pozri príspevok
Vy zdaňujete protihodnotu, zníženú o DPH.
neprotirečím...ja som sa len vyjadril ja pokiaľ si nenarokujem dph a je účtovaná ako v cene tovaru samozdanil by som plnú výšku proste je to protihodnota platím to tak či tak...ale fakt je že faktúra je nesprávne vystavená...v tomto prípade nie je nikde definované iné dane či je...pretože podľa mňa dph česká je iná daň ako dph slovenská je to hra o slovíčkach ...ale vplyv na štátny rozpočet to nemá...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No opravujem to ale teraz som na pochybách. Cena faktúry je 2551 + 484 dph. Takže by som mala zaúčtovať fa 2551 bez vplyvu na dph a z tej ceny 2551 urobiť samozdanenie? takže r.4,16. Tak je to dobre? Lebo aj min.štvrťrok sme mali takú istú fa, ja som ju dala ako slovenskú, ale to budem musieť asi opraviť. dík moc, môžete mi to potvrdiť či to takto mám urobiť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Teraz mi pani z firmy povedala, že nakoľko nemajú od nás osvedčenie, že sme platci dph, tak preto to vystavovali s dph, tak čo s tým mám urobiť, mám ju nechať s dph, alebo urobiť samozdanenie? už to mám všetko hotové so samozdanením. dík-súrne
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Prosím, mohol by mi niekto odpovedať, lebo to chcem ísť odovzdať a neviem, či je to dobre, ked som tam podľa rád urobila samozdanenie. díky moc
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
sybila3 Pozri príspevok
Prosím, mohol by mi niekto odpovedať, lebo to chcem ísť odovzdať a neviem, či je to dobre, ked som tam podľa rád urobila samozdanenie. díky moc
ja by som to isto samozdanil splňate všetky podmienky intrakomunitarnej dodávky to že sa niekto nevie z niekym dohodnúť to už nie je problém zákona ale firmy...to jest žiadať poníženie faktúry o dph prostredníctvom dobropisu
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Tak to nechám so samozdanením, opravila som aj I. štvrťrok, to sa jedná o dph okolo 500,- sk, takže to nie taká horybilná suma. díky
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, znova sa vraciam k tomuto problému: ja som si to všimla až teraz, prvý štvrťrok som opravila o 200,- na dph-dala som dodaťočné, ale v druhom štvrťroku som urobila kiks: takže som zaevidovala faktúru s celkovou sumou 3174,- ale omylom som dala dph na riadok 14, 506,-sk. Ale urobila som samozdanenie. Čo s tým podať dodatočné, kvôli 500,- korunám, alebo sa to nejako dá opraviť vrámci tohto kvartálu, poraďte, taký pozor som si nato dala, tak sprosto som sa pomýlila..........ďakujem za každú radu
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Nedala by sa tá dphčka opraviť nejako c ez interný doklad mínusom, aby som nemusela podávať dodatočné? dík
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Ahojte,
nechcem zakladat novu temu,lebo moj dotaz sa tyka tiez smozdanenia.Objednali sme si software z nemecka /sme platci DPH, fi v nemecku tiez./ V objednavke sme uviedli, ze sme platci DPH, fa prisla bez DPH. Teraz som si nie ista na ktore riadky DP to mam dat...Ja som toho nazoru, ze na riadky 9 a 15. Je to spravne?
Dakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

musím podať kvôli 500,- dodatočné alebo to môžem opraviť v tomto štvrťroku? díky moc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať