Zavrieť

Porady

poradte:

Dobrý den,chcela by som sa spýtať,akým spôsobom faktúrovať,ak pracovníci jednej s.r.o vykonávajú práce v inej s.r.o a výška faktúrovanej sumy je iba vynaložené mzdové náklady a odvody do poistovne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mária hrušková Pozri príspevok
    Dobrý den,chcela by som sa spýtať,akým spôsobom faktúrovať,ak pracovníci jednej s.r.o vykonávajú práce v inej s.r.o a výška faktúrovanej sumy je iba vynaložené mzdové náklady a odvody do poistovne.
    Fakturoval by som vykonanú prácu v hodnote mzdových nákladov,resp. ceny práce (hrubá mzda + odvody zamestnávateľa), alebo refakturáciu mzdových nákladov preradených zamestnancov.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Dovolím si upozorniť, že dočasné pridelenie zamestnancov sa považuje za službu, ktorá v tuzemsku podlieha 19% DPH.
    Ahoj, reagoval si na môj dotaz ohľadom fakturácie pracovníkov,chcela by som sa spýtať,lepšie povedané utvrdiť,že v tom prípade,pokiaľ faktúrujem mzdové náklady a výšku odvodov za poskytnutie pracovníkov inej firme,či je povinnosť faktúrovať i DPH. Ja si myslím,že hej,len sa potrebujem utvrdiť.Dakujem...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mária hrušková Pozri príspevok
    Ahoj, reagoval si na môj dotaz ohľadom fakturácie pracovníkov,chcela by som sa spýtať,lepšie povedané utvrdiť,že v tom prípade,pokiaľ faktúrujem mzdové náklady a výšku odvodov za poskytnutie pracovníkov inej firme,či je povinnosť faktúrovať i DPH. Ja si myslím,že hej,len sa potrebujem utvrdiť.Dakujem...
    Určite áno, nakoľko vlastne fakturuješ svoje služby inému.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Mária hrušková Pozri príspevok
    Ahoj, reagoval si na môj dotaz ohľadom fakturácie pracovníkov,chcela by som sa spýtať,lepšie povedané utvrdiť,že v tom prípade,pokiaľ faktúrujem mzdové náklady a výšku odvodov za poskytnutie pracovníkov inej firme,či je povinnosť faktúrovať i DPH. Ja si myslím,že hej,len sa potrebujem utvrdiť.Dakujem...
    Je to dodanie služby za protihodnotu.
    a čo sa dá spraviť,pokiaľ takúto skutočnosť opomenula a už faktúrovala,ale bez dph a celkom slušný obnos cca 5 mil.SK.Je to môj nový klient a chcela by som vedieť,ako mu pomôcť,aby nebola pokuta za neprihlásenie a dodanenie.Ja navrhovala som zmeniť texty faktúr na prenájom....nehnuteľnosti má,takže by sa dalo....je aj iná možnosť?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Mária hrušková Pozri príspevok
    a čo sa dá spraviť,pokiaľ takúto skutočnosť opomenula a už faktúrovala,ale bez dph a celkom slušný obnos cca 5 mil.SK.Je to môj nový klient a chcela by som vedieť,ako mu pomôcť,aby nebola pokuta za neprihlásenie a dodanenie.Ja navrhovala som zmeniť texty faktúr na prenájom....nehnuteľnosti má,takže by sa dalo....je aj iná možnosť?
    ... pokuta za neprihlásenie ??? Tvoj klient nie je platiteľ DPH ?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Pomáhajte mu od dátumu, keď ste klienta prevzali. Každá, aj keď dobre mienená rada, týkajúca sa predchádzajúceho obdobia sa môže obrátiť proti vám.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Je to krátenie DPH na výstupe, nakoľko nevidím žiadny dôvod na oslobodenie tohto zdaniteľného plnenia.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Mária hrušková Pozri príspevok
    doteraz nie, chcela by som to nejako napraviť,aby to čo najmenej bolelo...
    V prvom rade treba "napraviť" povinnosť registrácie pri prekročení obratu ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.