Zavrieť

Porady

tabuľka B DP - odpisy hmotného maj

Caute poradcovia!

Chcem sa len ujistit, tabulka b riadok 2 - odpisy hmotného majetku - uvadzaju sa tam aj odpisy nehmotneho majetku? Teda cely ucet 551?
Alebo kde maju ist potom odpisy nehmotneho majetku?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Do základu dane vstupujú daňové odpisy. Tabuľka B slúži na výpočet rozdielu medzi účtovnými a daňovými odpismi, ktoré je možné v zmysle § 22 ods.9 prerušiť( prerušenie je možné iba pri hmotnom majetku), prípadne rozdiely, ktoré vyplývajú z rozdielnej vstupnej ceny účtovnej a daňovej. V riadku 1 tabuľky B je napísané, že sa tu uvádzajú odpisy hmotného majetku, nie účet 551 .... .

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Ale aj pri nehmotnom majetku môže byť rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi, nie z dôvodu prerušenia ale z dôvodu odlišného výpočtu. Kde sa uvedie ak nie v tabuľke B?
    človiečik Vladimír Ozimý
    hm no neviem ako to môže vzniknúť tento rozdiel pretože zákon o dani z príjmov sa odvoláva na postupy účtovania to jest aké si zvolíte účtovné odpisy také sú aj daňové 22 ods 8...............

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    S takýmto rozdielom som sa v mojej praxi nestretla, ale nakoľko žiadny riadok v DP nie je takto obsahovo vymedzený, uviedla by som tento rozdiel v niektorom "všeobecnom" riadku. Napr. v tab. A, riadok 14 a následne v riadku 130.
    Možno je tu niekto, kto takýto prípad riešil ...

    tabuľka B DP - odpisy hmotného maj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.