Zavrieť

Porady

Zmluva o predaji.

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či ešte platia pre SZČO Kúpnopredajné zmluvy.
Počula som, že už sa nemôžu k daňovému priznaniu fyzických osôb prikladať tieto zmluvy medzi súkromnými osobami, doložené iba podpismi, myslím tým napríklad kúpa miešačky, vŕtačky...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    A ktorý zákon by to mohol zakázať. Veď pokiaľ bude platiť občiansky zákonník, tak budú platiť aj kúpnopredajné zmluvy. A podnikateľ si takto kúpený tovar zaradí do podnikania a samozrejme zaradí platbu fyzickej osobe do bonzáka.

    Bezonmama je offline (nepripojený) Bezonmama

    Bezonmama
    To znamená, že ked som živnostník, môžem si kúpiť trebárs od kamaráta
    formou kupnopredajnej zmluvy počítač do sumy 30 000,- a tento si dať priamo do výdavkov ovlyv. základ dane? Prosím poraďte mi.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Bezonmama
    To znamená, že ked som živnostník, môžem si kúpiť trebárs od kamaráta
    formou kupnopredajnej zmluvy počítač do sumy 30 000,- a tento si dať priamo do výdavkov ovlyv. základ dane? Prosím poraďte mi.
    Pozor na cenu , dnes dostaneš nový za napr. 15 000 Sk . Rozmýšľaj prosím iným smerom , keď už by si chcel nakupovať na KPZ .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.