Zavrieť

Porady

Odpisovanie pri lízingu

Ahojte poraďáci,

mám jeden problém a dúfam, že mi poradíte. SZČO kúpila auto na lízing. Faktúra bola vystavená 30.11.2006 a aj prvá splátka išla k tomuto dátumu. Ja som auto zaradila do majetku k 01.12.2006 a uplatnila odpis za jeden mesiac. Je to nesprávne? Mala som ho zaradiť k 30.11. a uplatniť odpis aj za november 2006? Musím to opraviť alebo nevadí ak si o ten jeden mesiac posuniem odpisovanie na konci lízingu? Musí sedieť splátkový kalendár lízingu presne na mesiac s odpisovaním. Čo by ste robili na mojom mieste?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    V §26 ods.9 sa píše, že mesiacom začatia odpisovania je mesiac, v ktorom bol majetok poskytnutý nájomcovi. Ja si myslím, že si mala začať odpisovať v 11/06.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moniq81 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    mám jeden problém a dúfam, že mi poradíte. SZČO kúpila auto na lízing. Faktúra bola vystavená 30.11.2006 a aj prvá splátka išla k tomuto dátumu. Ja som auto zaradila do majetku k 01.12.2006 a uplatnila odpis za jeden mesiac. Je to nesprávne? Mala som ho zaradiť k 30.11. a uplatniť odpis aj za november 2006? Musím to opraviť alebo nevadí ak si o ten jeden mesiac posuniem odpisovanie na konci lízingu? Musí sedieť splátkový kalendár lízingu presne na mesiac s odpisovaním. Čo by ste robili na mojom mieste?

    Ďakujem
    Výška odpisu sa určí rovnomerne pomernou časťou pripadajúcou na každý kalend. mes. doby prenájmu, t.j. odpisovať sa malo začať v mesiaci poskytnutia do prenájmu. §26 odst. 8 a 9 Zákona o dania z príjmov.

    Odpisovanie pri lízingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.