Zavrieť

Porady

Česká faktúra

Poradí mi prosím niekto? Neviem, či som niečo nepokašlala.
Sme platci DPH. Fakturovala nám česká firma platca DPH za služby - registráciu na internetovom portáli... Faktúra bola na sumu 990,- Sk a DPH nebola vyčíslená.
V spodnej časti faktúry bola poznámka:
"Osobou povinnou priznať a zaplatiť daň je podľa § 10 zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje"

Ako som mala postupovať? Mala som odviesť 19% z fakturovanej čiastky?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno, bolo potrebné fa samozdaniť.
0 0
botuľa botuľa

botuľa je offline (nepripojený) botuľa

Som začiatočník, tak prosím o radu... Akým spôsobom sa to má urobiť... Treba to uviesť niekde špeciálne v daňovom priznaní? Tak po lopate poprosím:-)) Ďakujem veľmi pekne
0 0
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

ja som dala do daňového priznania do riadku 9 990,-SK
a do riadku 10 189,-Sk
a do riadku 15 189,-Sk
0 0
botuľa botuľa

botuľa je offline (nepripojený) botuľa

Takže v podstate aj na vstupe,aj na výstupe? T.z. že výška odvodovej povinnosti by sa mi nezmenila?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Samozdanenie 343/343, ak máte nárok na odpočet, tak konečný efekt je nulový.
0 0
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

presne tak
0 0
botuľa botuľa

botuľa je offline (nepripojený) botuľa

Myslíte, že by bol moc veľký problém, ak by som nepodala dodatočné daňové priznanie za 03/07?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ja by som podala DDP, veď sa ti týmto nič nezmení, podáš iba tlačivo, opravíš účtovanie 343.
0 0
botuľa botuľa

botuľa je offline (nepripojený) botuľa

Ďakujem pekne!!! Ešte že Vás mám:-)))
0 0
botuľa botuľa

botuľa je offline (nepripojený) botuľa

Ešte raz! Tak som to skúsila nahodiť do MRP, ale vyšla mi o 1Sk vyššia daňová povinnosť. By ste tú korunu doplatili, alebo nejak upravili priznanie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

D povinnosť a nárok na odpočet mal byť rovnaký, za predpokladu, že máte nárok na jej odpočet.
0 0
botuľa botuľa

botuľa je offline (nepripojený) botuľa

Ono to pravdepodobne vzniklo zaokruhľovaní, lebo sumy v riadku 10 aj 15 sú rovnaké - t.j. 189,- Sk.
0 0
alikam alikam

alikam je offline (nepripojený) alikam

Je naozaj potrebné podať dodatočné daňové priznanie? Veď ak si mala daňovú povinnosť marec, môžeš to dať do daňového za apríl a je to v pohode. Máš to na vstupe aj na výstupe, takže efekt je nulový.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
alikam Pozri príspevok
Je naozaj potrebné podať dodatočné daňové priznanie? Veď ak si mala daňovú povinnosť marec, môžeš to dať do daňového za apríl a je to v pohode. Máš to na vstupe aj na výstupe, takže efekt je nulový.

Daňová povinnosť marec - výstup jednoznačne v 3/2007.
Právo na odpočet - vznik - marec. Uplatniť toto právo si môže v 3/2007

alebo 4/2007.

Takže môže dať iba uplatnenie práva na odpočet, ale nie daňovú povinnosť. A to by nebolo najlepšie riešenie
.

Keďže sa jedná o službu a nie o tovar, škrtol som zavádzajúcu časť odpovede. Ďakujem Albo.
Naposledy upravil Milan Benka : 03.05.07 at 17:10
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Ahojte, chcela by som Vás poprosit o radu.
Obdŕžali sme zahraničnú faktúru z ČR s dátumom vystavenia 1.6.2006, zdaniteľné plnenie 1.6.2006, dátum doručenia 29.9.2006. Túto faktúru sme samozdanili a zaradili ju do daňového priznania za 09/2006. Kurz pre výpočet základu dane bol použitý z 1.6.06. Bolo to správne? Alebo sme mali urobiť dodatočné daňové priznanie za 6/06? Máme daňovú kontrolu a neviem či to bolo správne. Ďakujem za odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mala byť zaradená do DP v mesiaci jún 2006.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Tweety Pozri príspevok
Mala byť zaradená do DP v mesiaci jún 2006.
Ale v mesiaci jún sme ju ešte nemali. Takže sme mali urobiť dodatočné daňové priznanie? Kurz bol správny?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Prehliadla som ten dátum doručenia 29.9., ale aj tak bolo potrebné do júna, vtedy vznikla DP, hoci nárok na odpočet si môžete uplatniť aj v septembri, pretože ste ju obdržali až v 9.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Tweety Pozri príspevok
Prehliadla som ten dátum doručenia 29.9., ale aj tak bolo potrebné do júna, vtedy vznikla DP, hoci nárok na odpočet si môžete uplatniť aj v septembri, pretože ste ju obdržali až v 9.
Takže teraz ako? Bolo to správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

No, nebolo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať