Zavrieť

Porady

Prefakturovať s DPH alebo bez?

Ahojte, prosim o radu: rakuska firma (IČ DPH v Rakusku) si objednala inzerciu v slovenskych novinách cez našu slovenkú firmu (IČ DPH SR). Noviny nam vyfakturovali ich inzerciu s DPH, co by malo byt v poriadku .
Ako mame fakturovat rakuskej firme - s DPH alebo bez - aky paragraf ??
Prosim poradte... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    túto dilemu mám teraz aj ja. my sme predsa daň zaplatili, tým, že prenesieme daňovú povinnosť sa nám vráti? dá sa pri refakturácii preniesť daňová povinnosť?
    človiečik Vladimír Ozimý
    asi by som to zaradil pod 15 ods 8 pism a) ako reklamné služby...jednoznačne bez DPH...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Kaja.K Pozri príspevok
    túto dilemu mám teraz aj ja. my sme predsa daň zaplatili, tým, že prenesieme daňovú povinnosť sa nám vráti? dá sa pri refakturácii preniesť daňová povinnosť?
    Ak dobre rozumiem obstarali ste reklamu v slovenských novinách vo svojom mene pre zahraničný súbjekt a idete to refakturovať. Pri refakturácii postupujete podľa § 9/4 . Takže zo sl . Fa si uplatníte DPH.
    No a fakturujete tomu nemcovi akoby ste vy robili ten inzerát.(slovák -nemcovi). takže podľa § 15/7 miesto dodania reklamnej služby je sídlo odberateľa= nemecko= fakturujete bez DPH. (pozn. podľa JKP je inzercia v novinách reklamná služba).

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ramarkN Pozri príspevok
    vdaka a v ktorom riadku Dan. priznania DPH by sa to malo odzrkadlit?
    V žiadnom. Jedná sa o dodanie služby s miestom dodania v inom členskom štáte EÚ, t.j. vzťahuje sa naň predpis iného ČŠ. Nevstupuje do DP.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jana Acsová Pozri príspevok
    V žiadnom. Jedná sa o dodanie služby s miestom dodania v inom členskom štáte EÚ, t.j. vzťahuje sa naň predpis iného ČŠ. Nevstupuje do DP.
    V žiadnom riadku, čo sa týka vystavenej faktúry a teda dodania služby.

    Pre upresnenie, čo sa týka prijatej faktúry za dodávku uskutočnenú voči Vám, tá vojde na riadok 14 DP ak bola zabezpečovaná tuzemským subjektom a to vo výšky dane vyčíslenej voči Vám vzťahujúcej sa k dodávke. Následne postupujete podľa podmienok pre odpočítanie dane ... máte naň za splnenia zákonom ustanovených podmienok podľa § 49-51 nárok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.