Zavrieť

Porady

2krat zaúčtovaná faktura

Ahojte poradaci,
stala sa nam taká vec, že v januári, bola jedna dodáv. faktura zaučovaná dvakrát, t.j. že aj dvakrát sme si neoprávnene uplatnili DPH. Poradte mi,ako to teraz vysporiadať, zaučtovať interný doklad a minusovať jednu fakturu a podať dodatočné DP za január? Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    johanka1981 je offline (nepripojený) johanka1981

    johanka1981
    OK, tak fakturu stornujem a podam DDP, mam vsak este jeden dotaz. Faktura bola zaučtovaná 383/321, a zároven v decembri minulého roka bol vytvorený interný doklad so zápisom 518/383. Tým, že budem mínusovať danu faktúru, tak mi tento rok zostane mínusový zostatok na účte 383. Mám potom stornovať aj interný doklad vytvorený v decembri? Co s tým zostatok na účte 383, ide o sumu 24 tis. Sk. Dakujem

    janulinka je offline (nepripojený) janulinka

    janulinka
    podľa toho čo píšeš, máš ju zaúčtovanú 2 krát, čiže máš aj 2krát zaúčtovanú na 321. Ja by som už neúčtovala 383, pretože by ti tam zostal zostatok mínusový, ale zaúčtovala by som ju mínusom na 518 MD a 321 D.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak bol vytvorený ID iba raz, ale dvakrát zúčtovaná fa, tak jej stornom sa ti 383 vyrovná. ID 518/383, fa raz 383/321, druhykrát fa 383/321, jedno storno 383/321 mínusom, alebo 321/383.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    johanka1981 Pozri príspevok
    OK, tak fakturu stornujem a podam DDP, mam vsak este jeden dotaz. Faktura bola zaučtovaná 383/321, a zároven v decembri minulého roka bol vytvorený interný doklad so zápisom 518/383. Tým, že budem mínusovať danu faktúru, tak mi tento rok zostane mínusový zostatok na účte 383. Mám potom stornovať aj interný doklad vytvorený v decembri? Co s tým zostatok na účte 383, ide o sumu 24 tis. Sk. Dakujem
    Johanka myslím, že by bolo potrebné presne napísať účtovanie, čo a kedy bolo zaúčtované 2x, takto Ti stále idú odhadové odpovede. Ak si zaúčtovala 2x 383/321 potom mínusové účtovanie nemôže znamenať mínusový zostatok na účte...Neúčtovala si aj náklady v roku 2006 2x. Napíš presné účtovanie. Samozrejme stornovať interný doklad v decembri nemôžeš len tak...

    johanka1981 je offline (nepripojený) johanka1981

    johanka1981
    Takže prvá faktura bola zaučtovaná v januári 518/321. Druhá faktura bola zaučtovaná tiež v januári 383/321 a zároven bol zaučtovaný interný doklad v decembri 518/383.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    johanka1981 Pozri príspevok
    Takže prvá faktura bola zaučtovaná v januári 518/321. Druhá faktura bola zaučtovaná tiež v januári 383/321 a zároven bol zaučtovaný interný doklad v decembri 518/383.
    Predpokladám, že faktúra bola len jedna, ale viacero účtovaní a predpokladám, nakoľko ide o účtovanie cez 383, že náklad skutočne patrí do r. 2006, to znamená ID v decembri 2006 518/383 je o.k. /tu sa nevyjadrujem k účtom neviem presne o čo ide/..
    Nakoľko ide o náklad r. 2006 nemalo byť účtované o 518/321 v r. 2007, t.j. tu pôjde mínusové účtovanie
    -518/-321, resp. 321/518.
    Nerozumiem ovšem ako sa stalo, že sa Ti DPH dostala dvakrát do januára /zrejme raz z ID 2006 a potom v účtovaní 518/321, takže tým mínusovým účtovaním odúčtuješ aj druhýkrát uplatnenú DPH a podáš DDP. Všetko je za predpokladu, že náklad skutočne patrí do r.2006.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.