Zavrieť

Porady

Daňová kontrola

Aká je pravdepodobnosť že dostanem daňovú kontrolu? Nie som platca DPH.
Čaká to raz každého? Podľa čoho si na DÚ vyberajú subjekty na DK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    Podľa mňa podľa sumy celkovych prijmov, resp. obratu (viac chodia do vacsich firiem, lebo je predpoklad ze tam najdu viac chyb a viac "zarobia"). Alebo potom snad tam, kde sa vyskytne nejaky vykyv, napr. jeden rok milionove zisky a potom zase strata az na dno. To je moj nazor... zatial som to takto v praxi odsledovala.

    MirkaHR je offline (nepripojený) MirkaHR

    MirkaHR
    Zaujimava tema. Tiez sa to sama seba pytam, co ak...
    Neviete nahodou , ci ma danovy urad nahlad do vsetkych uctov, ktore mate vedene v bankach. Co ked sa stane taka vec, ze mi kolega - nie vo firme- v odbore- t.j. kamarat - dlzi peniaze a posle mi to na moj bezny ucet. Mam aj to priznat ako prijem? Alebo veci, na ktore nebola vystavena faktura nemusim davat do prijmov?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mirka, s kamarátmi - dlžníkmi treba urobiť zmluvu o pôžičke a potom nie je problém s vracaním na účet - .

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Nebojte sa, do bankových účtov len tak nevidia. Pokiaľ tam netočíte strašné peniaze, tak je to v pohode. Pred dvoma rokmi som písal diplomovku a pri tom zháňaní informácií som sa tiež stretol so štatistikou, že DÚ urobil kontrolu v 5% firiem za rok. Takže štatisticky na Vás vyjde kontrola raz za dvadsať rokov. To nie je také zlé, no nie?

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Mne daňováci povedali, že do každej firmy chodia námatkovo raz. Častejšie že chodia do "prúserových" firiem a do takých o ktorých dostanú nejaké "echo". Mne napríklad prišli na kompletnú po 5 rokoch od začiatku podnikania a to len preto, že nám vykradli obchod a chceli vedieť ako sme sa vysporiadali s DPH a či sme si to dali do nákladov ... Ale odišli s dlhým nosom, lebo sme všetko mali OK.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Do niektorých chodia ozaj ako na klavír a do niektorých / mám také na účtovanie tri/ neprišli ešte ani raz od roku 1993, ako majú živnosti. Nech im táto "námatková frekvencia" vydrží čo najdlhšie.

    MirkaHR je offline (nepripojený) MirkaHR

    MirkaHR
    Rene, mozem este otazocku? Nemate nahodou skusenost s uctovanim aj v cest.agenture? Hladame niekoho....

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    rene
    Do niektorých chodia ozaj ako na klavír a do niektorých / mám také na účtovanie tri/ neprišli ešte ani raz od roku 1993, ako majú živnosti. Nech im táto "námatková frekvencia" vydrží čo najdlhšie.
    Čo sa bojíš a neveríš si ?! Čo Ťa nezabije, to Ťa posilní !!!
    Mne náhodou daňová kontrola pomohla aspoň v tom, že už naši daňováci vedia, že sa len-tak nedám a že mám v papieroch poriadok i keď ,ak mi príde niečo do vlastných rúk a je to z nášho mesta, vždy mám "bobky", že je to ďalšia daňová kontrola. Veď človek nikdy nevie, čo mu uniklo v zákonoch a aj daňováci mi povedali, že nie je v silách jedného človeka, aby vedel všetko, že ani oni nevedia všetko ...

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Info je, že sa v rámci daňovej správy chystá SW, ktorý vyselektuje firmy, ktoré nemali posledných 5 rokov kontrolu, hlavne zamerané na občianske združenia typu športových klubov a pod. Takže ak doteraz neprišli možno sa dočkáte tento rok.
    Vraj oddelenie kontroly DPH je rozdelené na kontrolórov zameraných na daň pred 1.5. a po 1.5.2004.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.