Zavrieť

Porady

DPH za dopravu?

Chcela by som sa opýtať, z Nemecka sme kupovali nejaký tovar, faktúra prišla bez DPH (my sme platcovia DPH, t.j. urobíme samozdanenie), ale zároveň prišla aj faktúra za dopravu tohto tovaru z Nemecka na Slovensko a tam už je uvedená aj 19 % DPH. Je to takto správne? Volala som do Nemecka a tam mi vraveli, že doprava sa netýka predaja tovaru a tak tam DPH musí byť, že oni dostali od dopravcu fa s DPH, takže nám ju musia takisto naúčtovať. Čo mám urobiť s tou faktúrou za dopravu, na ktorej je aj DPH? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Podľa všetkého, aj keď nie sú informácie kompletné, že nemecká strana pri vystavovaní fa pochybila. Ak dostali fa za dopravu vrátane nemeckej DPH, ide zrejme o nemeckého dopravcu. To však neznamená, že môžu túto DPH prenášať na odberateľa z iného štátu EÚ. V zásadných otázkach sú zákony štátov EÚ zhodné. Preto si myslím, že treba faktúru jednoducho vrátiť s požiadavkou fakturácie bez DPH. Tú si predsa nemecký dodávateľ môže od nemeckého dopravcu odpočítať, teda nie je ani formálny dôvod na prefakturáciu DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.