Zavrieť

Porady

Daňová kontrola

Ludkovia poradte ako sa pripravit na danovu kontrolu teraz mi volali a teta bola husta. Takze sa tesime.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Neboj všetko bude OK!!!!!!!!!!!!! Daj si kus čokolady,vraj to pomáha.Na čo kontrolu na DPH,DP,cestnú daň?
    Nebude to len nejaká prepadovka kvôli dákej fyzickej osobe, ktorej ste niečo vyplatili? Prípadne krížová kontrola dokladov. Nám zatiaľ len v týchto dvoch prípadoch zavolali a hneď aj prišli. Ale vždy sa mi podarilo ešte v telefóne zistiť, s odvolaním že doklady sú tam a tam, čo treba prichystať. Na hlbšiu kontrolu nám zatiaľ vždy poslali papier.
    Želám pevné nervy a odvahu!

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Na kontrolu DPH (som Stankina kolegyna) :-) Kupovali sme stroj z Nemecka za mastnú cenu - tak asi kvoli samozdaneniu, či to bolo OK.

    Táto firma existuje len od 10 mesiaca, takže nie je tam toho veľa. A na bonzákov sme tam nikoho nemali...
    Mám akurát obavy z Tesco bločkov, kupovalo sa kopec materiálu v Tescu...:-(

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    A prečo z Tesco bločkov, veď je to bloček ako každý iný. Veď ty si môžeš vybrať, kde chceš nakupovať, sloboda rozhodnutia!!!

    Aj naša firma mala daňovú kontrolu, lebo sme mali odpočet nejakých 250tis. Kupovali sme nejaké nové stroje, ktoré boli drahé, tak si hneď prišli na nás "zgustnúť".

    Doslova sa niekedy pýtajú, či môžu nájsť niečo do Sk 500,--, asi sa nemá z čoho plniť ŠR.

    Držím palce a želám pevné nervy.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    K tým bločkom z tesca: lebo tam nie je vyčíslená základ pre DPH. Nemali ste s tým problém?? (na túto tému tu bola už dávnejšie debata).

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ZuzkaP - z Tesco bločkov preto, lebo nespĺňali - možno ešte aj nespĺňajú všetky náležitosti

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Veď práve, čítala som príspevky tých, ktorí majú negatívne skúsenosti ohľadom bločkov.

    No uvidíme...

    zuzana1500 je offline (nepripojený) zuzana1500

    zuzana1500
    My sme mali kontrolu na DPH a vsetko prebehlo v uplnom poriadku,aj TESCO blocky uznali, a kontrolorka bola uplne v pohode,sedela som vedla nej a kontrolovali sme spolu.Trvalo to cca pol hodiny.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Hm, to by bolo ideálne....

    Len my tam máme jeden problém. Vystavili sme faktúru, to by bolo OK, lenže podali sme daňové priznanie a potom prišla kolegynka, že to má ísť do roku 2005, takže bolo treba spraviť dodatočné, no a na to už je neskoro.

    Jediné, čo ma trochu upokojuje je, že je do daňová povinnosť a tak sme si vlastne zmenšili nadmerný odpočet. Je to cca 3700 SK na dani.

    Môže robiť problémy??

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ale človek nemôže za to, čo je na bločku. A keby nemal inú možnosť, kde kúpiť tovar, je to tvrdenie proti tvrdeniu.

    Už som sa stretla aj s tým, že jedna pani, asi nejaká ekonómka, chcela po známej, čo robí v papiernictve, aby prepísala údaj na bločku.

    To nie sú bločky len z Tesca. My máme také bločky aj z iných firiem a zatial nám ich žiadna kontrola nevytýkala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.