Zavrieť

Porady

HIM - omylom 2x zaradeny

Kolegovi, ktory uctoval predomnou sa podarilo zaradit 2x do HIM ten isty majetok. Kedze to bolo na zaciatku fungovania firmy a veci sa robili dost narychlo neprisiel na to a odpisoval jeden majetok 2x od roku 2005. Ja som to zistil teraz pri inventure.

Momentalne rozmyslam ako to co najjednoduchsie a najelegantnejsie vyriesit pokial mozno bez nutnosti podavat dodatocne danove priznania.
Najspravnejsie by bolo asi tento majetok vymazat z registra IM, opravit uctovne odpisy a takisto podat dodatocne danove priznanie k dani z prijmu za predchadzajuce 2 roky (danove odpisy).

Rozmyslam aj o inej moznosti a tou je "predaj" tohto duplicitneho majetku, ktory prakticky fyzicky neexistuje matke (stat EU) povedzme v nulovej hodnote. Prave tato moznost by mi usetrila vela roboty, ale zase na druhej strane mam pocit ze to nebude take lahke - neviem ci nulova hodnota je akceptovatelna pre predaj majetku. Ak by som to predal napr. za symbolicku 1,- EUR - problemom by bolo ze sa to musi dat do Intrastatu + pre DPHcku musim mat doklad o preprave aby to mohlo byt bez dane.

Ako to urobit co najjednoduchsie a zaroven bez rizika potahovaciek s uradmi??? Existuje aj nejaka ina moznost???

Vopred vdaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    gullit Pozri príspevok
    Kolegovi, ktory uctoval predomnou sa podarilo zaradit 2x do HIM ten isty majetok. Kedze to bolo na zaciatku fungovania firmy a veci sa robili dost narychlo neprisiel na to a odpisoval jeden majetok 2x od roku 2005. Ja som to zistil teraz pri inventure.

    Momentalne rozmyslam ako to co najjednoduchsie a najelegantnejsie vyriesit pokial mozno bez nutnosti podavat dodatocne danove priznania.
    Najspravnejsie by bolo asi tento majetok vymazat z registra IM, opravit uctovne odpisy a takisto podat dodatocne danove priznanie k dani z prijmu za predchadzajuce 2 roky (danove odpisy).

    Rozmyslam aj o inej moznosti a tou je "predaj" tohto duplicitneho majetku, ktory prakticky fyzicky neexistuje matke (stat EU) povedzme v nulovej hodnote. Prave tato moznost by mi usetrila vela roboty, ale zase na druhej strane mam pocit ze to nebude take lahke - neviem ci nulova hodnota je akceptovatelna pre predaj majetku. Ak by som to predal napr. za symbolicku 1,- EUR - problemom by bolo ze sa to musi dat do Intrastatu + pre DPHcku musim mat doklad o preprave aby to mohlo byt bez dane.

    Ako to urobit co najjednoduchsie a zaroven bez rizika potahovaciek s uradmi??? Existuje aj nejaka ina moznost???

    Vopred vdaka za rady.
    Ak daňový úrad pri kontrole príde na 2-násobné zaradenie majetku do evidencie, vyradí odpisy z nákladov, či majetok odpredáte alebo nie. Podľa mňa je najsprávnejšie urobiť dodatočné DP. Alebo len vymazať kartu, ktorá je navyše a tváriť sa, že ste si neuvedomili, že treba robiť opravu aj do minulosti, že ste to len považovali za duplicitnú kartu bez následkov.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ja by som to posúdil aký to má vplyv na daňový základ, každopádne by som nerobil nič fiktívne...ak by to nemal veľký dopad tak by som to nechal tak a tváril by som sa že som si to neuvedomil pri prípadnej kontrole alebo by som podal DDP

    HIM - omylom 2x zaradeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.