Zavrieť

Porady

DPH - v zahraničí

Ahojte poradaci,,

Prosím Vás o radu,, Platitel DPH v SR, si kúpil nové motorové vozidlo v Madarsku (ide o vozidlo / stvorkolka , 250cm3), splna dane kriteria. Kupil ho vo velkom nakupnom centre ako napr. Tesco aj s madarskou DPH, kde si moze danovnik uplatnit DPH v SR alebo v Madarsku??? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Steven111 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,,

    Prosím Vás o radu,, Platitel DPH v SR, si kúpil nové motorové vozidlo v Madarsku (ide o vozidlo / stvorkolka , 250cm3), splna dane kriteria. Kupil ho vo velkom nakupnom centre ako napr. Tesco aj s madarskou DPH, kde si moze danovnik uplatnit DPH v SR alebo v Madarsku??? dakujem
    V Maďarsku.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    dakujem za odpoved,,a akou formou-takyto pripad som este v praxi nemal, ma odist na DU v madarskej republike a tam poziadat alebo akou formou???dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Steven111 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved,,a akou formou-takyto pripad som este v praxi nemal, ma odist na DU v madarskej republike a tam poziadat alebo akou formou???dakujem
    Mal by mať potvrdenie z colnice,že tovar vyviezol z H.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    a s tym potvrdenim ma ist na DU v Madarskej republike ak som dobre pochopil...dakujem za odpoved

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    smith Pozri príspevok
    Mal by mať potvrdenie z colnice,že tovar vyviezol z H.
    Také potvrdenie nedostane, však sme už tri roky v EÚ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.