Zavrieť

Porady

Vystavená faktúra na "penále"

Ahojte, potrebujem sa poradiť odberateľovi sme dali podpísať Uznanie pohľadávky - splátkový kalendár, kde sme mu vyčíslili aj upomienky za 600 Sk a penále za 4000Sk. On mi ale teraz volal - že to mu účtovne nestačí - nech mu vystavím faktúru - máte skúsenosť - môžem mu na upomienku a penále vystaviť faktúru? Nebolo by tam nič iné fakturované..
Ďakujem
PS- vo faktúrach mám dovetok o penále - považuje sa to za zmluvnú pokutu? Je to pre mňa POZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    luluhaha Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem sa poradiť odberateľovi sme dali podpísať Uznanie pohľadávky - splátkový kalendár, kde sme mu vyčíslili aj upomienky za 600 Sk a penále za 4000Sk. On mi ale teraz volal - že to mu účtovne nestačí - nech mu vystavím faktúru - máte skúsenosť - môžem mu na upomienku a penále vystaviť faktúru? Nebolo by tam nič iné fakturované..
    Ďakujem
    PS- vo faktúrach mám dovetok o penále - považuje sa to za zmluvnú pokutu? Je to pre mňa POZD?
    Keď ti uhradí tak je to POZD - ostatné. Faktúru môžeš vystaviť na penále, ak si platiteľom dph tak bez dph. Je to zmluvné penále.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 08.06.07 at 10:16
    Faktúra musí byť na penále, a je to nákladová položka až po zaplatení. Ale bez faktúry nemôže dávať do nákladov,aj ked zaplatí a musí to byť dohodnuté v zmluve

    Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

    Erika-ežka
    Chcem sa len uistiť, ak fakturujem penále - aj keď je to bez DPH, nemusím prepočítavať DPH koeficientom, však???
    Nemôžem nájsť v zákone o DPH - že je to oslobodené od DPH, zle hľadám?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Erika-ežka Pozri príspevok
    Chcem sa len uistiť, ak fakturujem penále - aj keď je to bez DPH, nemusím prepočítavať DPH koeficientom, však???
    Nemôžem nájsť v zákone o DPH - že je to oslobodené od DPH, zle hľadám?
    Pri penále nenastáva plnenie, preto je to oslobodené od DPH. Ide to mimo koeficient.

    Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

    Erika-ežka
    smith Pozri príspevok
    Pri penále nenastáva plnenie, preto je to oslobodené od DPH. Ide to mimo koeficient.
    To som chcela počuť ---čítať. Dodatočne pošlem bodík, lebo mi teraz neberie .

    Vystavená faktúra na "penále"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.