Zavrieť

Porady

zberná faktúra

Pozdravujem všetkých poraďákov. Neriešili ste niekto prípad zbernej faktúry? Zaujímalo by ma, či je možné vystaviť zbernú faktúru za viac dodaní tovarov do EÚ. Máme objednávku od obchodného partnera z Nemecka, kde si objednal 50 ks výrobkov. Tieto mu budeme dodávať v priebehu dvoch mesiacov. Je možné na takúto dodávku tovaru vystaviť jednu zbernú fa? A aký kurz vlastne použijem, ak je to možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    Ja osobne by som si to rozdelila na 2 faktúry /na každý mesiac jednu/.Vyskladnenie by bolo na dod.list. A kurz na faktúre? Použila by som priemer z dátumov zo všetkých DL za ten príslušný mesiac.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ozve sa mi ešte niekto?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Haló, vyjadrite sa ešte niekto, prosím. Dosť súrne to potrebujem.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Podľa mňa zbernú faktúru môžeš vystaviť iba pri dodaní tovaru v TUZEMSKU.

    Pre EÚ platí:
    (3) Pri dodaní tovaru z tuzemska do iného členského štátu podľa § 8 ods. 4 je platiteľ povinný vyhotoviť bezodkladne doklad o premiestnení tovaru. Doklad musí obsahovať náležitosti podľa odseku 2 a na účely tohto zákona sa považuje za faktúru.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    To isté si myslím aj ja. Ale iná osoba mi radila, že sa to dá. Lenže ja v zákone nikde nevidím takúto možnosť. Ak sa pozriem do §72, tam nič také nie je. Tak čo vy na to?

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    Dobrý deň,
    potrebujem poradiť. Vystavujeme faktúry za internet v jednom programe (kvôli zjednodušeniu, je ich veľa a program to robí sám). Účtovníctvo ale vedieme v inom programe. Moja otázka je, či je možné aby v účtovníctve a do DPH boli tieto faktúry zaúčtované ako jedna faktúra, v jednej sume za obdobie jedného mesiaca, účty výnosov a DPH sú rovnaké na všetkých faktúrach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.