Zavrieť

Porady

Výmena hlavného vodomeru

Včera som náhodou zistil, že vodárne a kanalizácie nevymenili po 6 rokoch hlavný vodomer na vstupe do bytovky(fakturačný). Posledná vymena bola dňa 14.3.2000. Viete mi poradiť čo mám robiť? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    Môžeš ich na to upozorniť, ak to nenapravia, tak môžeš dať podnet na kontrolu SMI (Slov. metrol. inšpektorát) a urobia to aj s pokutou.
    Podnet môžeš dať aj bez predchádzajúceho upozornenia a pokuta ich neminie.
    Naposledy upravil Julian : 14.06.07 at 13:43

    zivan je offline (nepripojený) zivan

    ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac zivan
    Upozorniť písomne dodávateľa na neplnenie si povinností uložených zákonom a žiadať o písomné stanovisko, vrátane termínu odstránenia nedostatku.

    Ak to nepomôže dať podnet na Slovenský metrologický inšpektorát (www.smi.sk), ktorý je zriadený o.i. na kontrolu dodržiavania zákona o metrológii - zákon č.142/2000 Z.z. v znení zákona č.431/2004 Z.z. Inšpektori SMI majú v právomoci aj udeľovať sankcie t.j. blokové pokuty za nedodržiavanie zákona.

    Treba si tiež uvedomiť, že po dobu, ktorú už je hlavný vodomer po termíne platnosti jeho kalibrácie, nie je možné jeho údaj používať pre účely fakturácie.

    Výmena hlavného vodomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.