Zavrieť

Porady

zálohová došlá faktura?

Poraďte mi prosím:
mám došlú faktúru,text:
"faktúrujeme Vám zálohovo" - názov fa je FAKTURA-daňový doklad
k tejto fa mám ďalšiu "FAKTURU-daňový doklad"-kde je spomínaná akoby došlá záloh.faktúra odpočítaná.
Ako by ste prosím účtovali došlú "zálohovú " faktúru - medzi "riadne " faktúry alebo medzi zálohove faktúry?
(účtujem v omege) význam aj konečný dosledok je rovnaký,keď to zaúčtujem tam alebo tam,len mám trochu zmätok. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Pri účtovaní v Jú účtujem zálohovú faktúru do záloh. Keď zaplatím , tak zlikvidijem záväzok a potom riadnu faktúru účtujem do došlých faktúr a vykompenzujem so zálohovou faktúrou. Tiež záleží, čo je na riadnej faktúre napísané. Ale na zálohovej faktúre som mala zatiaľ vždy napísané zálohová faktúra a suma bola fakturované bez DPH.
    margaretka100
    Julča Pozri príspevok
    Pri účtovaní v Jú účtujem zálohovú faktúru do záloh. Keď zaplatím , tak zlikvidijem záväzok a potom riadnu faktúru účtujem do došlých faktúr a vykompenzujem so zálohovou faktúrou. Tiež záleží, čo je na riadnej faktúre napísané. Ale na zálohovej faktúre som mala zatiaľ vždy napísané zálohová faktúra a suma bola fakturované bez DPH.
    Ja účtujem v PÚ..
    No veď to,že na zálohovej je vždy napísané zálohová faktúra a na riadnej je napísané FAKTÚRA,tak preto ma to domotalo..
    tak ja ju zaúčtujem asi medzi riadne faktúru,zaúčtujem ju ako poskytn.preddavok 314/321 a potom ho odpočítam z riadnej faktúry 321/314..

    zálohová došlá faktura?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.