Zavrieť

Porady

zalohova faktúra DPH-správne pomenovanie

poradte mi prosim Vas:
viem, ze sa faktury delia na riadne, preddavkove, a zalohove faktury DPH.
Ide mi o zalohovu fakturu DPH vystavenu v marci,riadna bude vystavena v aprili.DPH bude odvedena zo zalohovej faktury v marci.
Moja otazka znie-ako mam pomenovat zalohovu fakturu?
zalohove faktury bez vyčislenia DPH označujú ako PROFORMA FAKTURY
zalohovu fakturu DPH nazvali ZALOHOVA FAKTURA.
Musi byť v nazve "zalohova faktura DPH" alebo stači len zalohova faktura, ako mi doručili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    margaretka100
    ano, je len pojem faktura, to som si len ja takto teraz pomenovala, aby som ich rozlišila, daňovy doklad je samozrejme FAKTURA, len som mala chaoz v proforma fakturach a zalohovych fakturach, ale myslim, ze je to to iste, ine je len zalohova faktura DPH..
    ide mi len hladisko uctovania..

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    margaretka100 Pozri príspevok
    ano, je len pojem faktura, to som si len ja takto teraz pomenovala, aby som ich rozlišila, daňovy doklad je samozrejme FAKTURA, len som mala chaoz v proforma fakturach a zalohovych fakturach, ale myslim, ze je to to iste, ine je len zalohova faktura DPH..
    ide mi len hladisko uctovania..
    Myslím, že proforma fakt.a zálohová fakt. je v podstate to isté. Neni daňový doklad a uvedenie DPH môže byť len informatívne /to by tam malo byť vyznačené/. Iné je Daňový doklad z prijatej zálohy /ak príde platba skôr ako je uskutoč. plnenie/. No a Faktúra - daňový doklad z uskutočnenej dodávky tovaru alebo služby, to je klasická faktúra.
    margaretka100
    cloe Pozri príspevok
    Myslím, že proforma fakt.a zálohová fakt. je v podstate to isté. Neni daňový doklad a uvedenie DPH môže byť len informatívne /to by tam malo byť vyznačené/. Iné je Daňový doklad z prijatej zálohy /ak príde platba skôr ako je uskutoč. plnenie/. No a Faktúra - daňový doklad z uskutočnenej dodávky tovaru alebo služby, to je klasická faktúra.
    "daňový doklad z prijatej zálohy" - to sa označuje ako "zálohová faktúra DPH"?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    margaretka100 Pozri príspevok
    "daňový doklad z prijatej zálohy" - to sa označuje ako "zálohová faktúra DPH"?
    Nič sa neoznačuje ako zálohová faktúra DPH.
    Proforma faktúra a zálohová faktúra je to isté, uvádzajú sa bez DPH.
    Na základe prijatej platby vystavuješ faktúru v zmysle paragrafu 71. Po realizácii dodávky tovaru alebo služby vystavuješ faktúru súhrnnú s uvedením odpočtu DPH z faktúry na základe prijatej platby.
    To, že ide o zálohu je jasné z textu a z uvedenia daňovej povinnosti: deň prijatia platby.Môžeš si v tomto prípade zvoliť i iný číselný rad napr. č. faktúry /Z.

    adenka je offline (nepripojený) adenka

    adenka
    Ja som v účtovnom programe mala tieto faktúry ako "Daňový doklad k zálohe", ale myslím, že je to jedno ako to nazvať, hlavne aby bola správne zaúčtovaná daň a v hlavne v mesiaci, do ktorého patrí...

    zalohova faktúra DPH-správne pomenovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.