Zavrieť

Porady

preplatok na dani z príjmu

Ahojte, chcem Vás požiadať o informáciu akým spôsobom môže firma požiadať daňový úrad o vyplatenie preplatku z ročného zúčtovania preddavkov na daň. My ako firma sme vyplatili nášmu zamestnancovi vo februárovej výplate preplatok na dani, pričom sme dostali info od firmy, ktorá nám robí účtovníctvo, aby sme si podali žiadosť na daňový úrad o vyplatenie tohto preplatku. Je na to nejaké špeciálne tlačivo, alebo stačí formou listu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    My sme to kedysi praktizovali a písali sme len jednou vetou v liste, že si to žiadame vyplatiť. Jeden DÚ nám vyhovel a druhý robil trochu problém, lebo to trebalo žiadať až po ukončení kalendárneho roku.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Zizina Pozri príspevok
    Ahojte, chcem Vás požiadať o informáciu akým spôsobom môže firma požiadať daňový úrad o vyplatenie preplatku z ročného zúčtovania preddavkov na daň. My ako firma sme vyplatili nášmu zamestnancovi vo februárovej výplate preplatok na dani, pričom sme dostali info od firmy, ktorá nám robí účtovníctvo, aby sme si podali žiadosť na daňový úrad o vyplatenie tohto preplatku. Je na to nejaké špeciálne tlačivo, alebo stačí formou listu?
    Ďakujem

    Ja som volala na Daňový úrad a bolo mi povedané, že o preplatok si môžeme znížiť v ďalšom mesiaci odvodovú povinnosť a nemusíme im to oznamovať.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    sta Pozri príspevok
    Ja som volala na Daňový úrad a bolo mi povedané, že o preplatok si môžeme znížiť v ďalšom mesiaci odvodovú povinnosť a nemusíme im to oznamovať.
    Súhlasím, v prípade zostatku preplatku na dani ku koncu roka požiadate. O koľko ste si znížili odvodovú povinnosť preplatkami DÚ vidí na prehľadoch, ktoré sa odovzdávajú štvrťročne.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    sta Pozri príspevok
    Ja som volala na Daňový úrad a bolo mi povedané, že o preplatok si môžeme znížiť v ďalšom mesiaci odvodovú povinnosť a nemusíme im to oznamovať.
    V prípade , že nie je čo sťahovať , tak sa žiada o vrátenie preplatku.....

    preplatok na dani z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.