Zavrieť

Porady

fa z čiech a DPH

Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás poraďte mi. Mám došlú fa z čiech bez DPH v Kč. Dodávateľ tovaru je platiteľ DPH. Aj my sme platiteľmi DPH. Robím dobre, keď prepočítam fa na Sk s kurzom NBS ktorý bol v deň vystavenia Fa? Potom túto fa zdaním a daň si odpočítam v daň. priznaní. Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet. Robím to správne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    biba1970 Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým.
    Prosím Vás poraďte mi. Mám došlú fa z čiech bez DPH v Kč. Dodávateľ tovaru je platiteľ DPH. Aj my sme platiteľmi DPH. Robím dobre, keď prepočítam fa na Sk s kurzom NBS ktorý bol v deň vystavenia Fa? - ÁNO Potom túto fa zdaním a daň si odpočítam v daň. priznaní. - Daň musíš mať aj na vstupe aj na výstupe


    Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet. Robím to správne? Ďakujem
    - tomuto nerozumiem ako je to myslené

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    biba1970 Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým.
    Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet. Robím to správne? Ďakujem
    To, že ste ešte tovar nepredali, nemá žiaden vplyv na uplatnenie odpočtu dph.

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    Tweety Pozri príspevok
    To, že ste ešte tovar nepredali, nemá žiaden vplyv na uplatnenie odpočtu dph.
    Tweety má pravdu ,už som pochopila tvoju otázku . .

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    biba1970 Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým.
    Prosím Vás poraďte mi. Mám došlú fa z čiech bez DPH v Kč. Dodávateľ tovaru je platiteľ DPH. Aj my sme platiteľmi DPH. Robím dobre, keď prepočítam fa na Sk s kurzom NBS ktorý bol v deň vystavenia Fa? Potom túto fa zdaním a daň si odpočítam v daň. priznaní. Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet. Robím to správne? Ďakujem
    § 26 Prepočet cudzej meny a zaokrúhľovanie dane
    Ak sa požaduje platba pri dodaní tovaru, dodaní služby alebo nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu v cudzej mene, prepočíta sa na účely určenia základu dane na slovenskú menu kurzom vyhláseným v kurzovom lístku Národnej banky Slovenska platným v deň vzniku daňovej povinnosti. Osoba povinná platiť daň môže používať na prepočet cudzej meny na slovenskú menu kurz platný podľa colných predpisov v deň vzniku daňovej povinnosti; rozhodnutie používať kurz platný podľa colných predpisov sa musí písomne oznámiť daňovému úradu pred jeho prvým použitím a je záväzné počas celého kalendárneho roka. Pri oprave základu dane podľa § 25 sa použije kurz, ktorý sa použil pri vzniku daňovej povinnosti.

    V DP to ide do riadkov:1, 4-nadobudnutie tovaru podľa par.11
    A do riadku 16 DP-daň z nadobudnuých tovaov z iného ČŠ.
    Ide o samozdanenie. Konečný efekt je nulový.

    Z tohto Vám nemôže vzniknúť nadmerný odpočet.

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    Potom túto fa zdaním a daň si odpočítam v daň. priznaní

    Je asi pravda že biba 1970 nespravila samozdanenie preto asi ten nadmerný odpočet, (pri zahraničnej fa ),ale k tomu by sa musela vyjadriť zadavateľka otázky.

    Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet

    To, že ste tovar nepredali nemá žiaden vplyv na uplatnenie odpočtu DPH . tak ako píše -Tweety , smozréme pri zahraničnej fa ak sú obaja platci DPH treba spraviť samozdanenie a výsledok bude ako písala Betka= 0

    biba1970 je offline (nepripojený) biba1970

    biba1970
    Dakujem všetkým za rady.
    Už mám v tom trochu jasnejšie. Dnes sa teda idem vrhnúť na priznanie DPH. Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.