Zavrieť

Porady

platca dph

prosim o radu. ako živnostník mám zákazky bez dodania materialu a na ich realizáciu berem živnostníkoch.môj zisk je rozdiel medzi prijmom a vydajom za fakturaciou živnostníkom.presiahol som už obrat 1.5 mil.Sk,musím sa tiež registrovať ako platca dph?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Áno máš povinnosť registrácie pre daň.§ 4 registrač.povinnosť a ods.9 zák.o DPH.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Len doplním znenia paragrafov :

    Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat Sk 1 500 000.

    MIREC je offline (nepripojený) MIREC

    MIREC
    ďakujem za odpoveď, ale zaujalo ma tých 12 mesiacov po sebe.To znamená že keď nebudem mať 1 mesiac príjem tak potom môžem mať zase 1 500 000 sk?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Sleduješ si príjem za posledných 12 mesiacov, ak presiahneš sumu 1 500 000,- si povinný podať žiadosť na registráciu.

    MIREC je offline (nepripojený) MIREC

    MIREC
    ano sledujem,a rozmýšlam čo robiť aby som sa nemusel reg. tá možnosť nie je nemať 1 mesiac príjem.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    MIREC Pozri príspevok
    ano sledujem,a rozmýšlam čo robiť aby som sa nemusel reg. tá možnosť nie je nemať 1 mesiac príjem.
    Dôležité je, vždy sledovať obrat za predchádzajúcich 12 mesiacov...

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak nebudeš mať 1 mes.príjem žiadny a nasledujúci mesiac budeš mať 2 násobok ,tak si akurát oddiališ povinnosť registrácie,vždy sa porovnáva 12 mesiacov.V momente ak za posledných 12 mes.dosiahneš stanovený obrat musíš sa registrovať.Môže sa stať,že ho dosiahneš aj za 2 mesiace.

    MIREC je offline (nepripojený) MIREC

    MIREC
    ďakujem za odpovede, asi ine nič nezostáva len sa reg.hoci je to pre mňa asi nie celkom dobre,lebo ako som písal mám živnostníkov ktorí nie su platcami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.