Zavrieť

Porady

Zakúpená letenka od českej firmy

prajem vsetkym pekny den,
otazka, ktora tu bolo prebrata uz mozno viackrat ale mne to nie je jasne. Zamestnancovi sme kúpili letenku Vieden-Zurich,Zurich-Madrid a to iste aj spat od ceskej spolocnosti. Fakturu vystavili bez dph a ja sa neviem v zakone dopatrat co s tym. Nesedi mi to ani do §46 ods.2. Neviete prosim niekto poradit aky je dalsi postup co sa tyka dphcky?? dakujem..
babs
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    babs Pozri príspevok
    prajem vsetkym pekny den,
    otazka, ktora tu bolo prebrata uz mozno viackrat ale mne to nie je jasne. Zamestnancovi sme kúpili letenku Vieden-Zurich,Zurich-Madrid a to iste aj spat od ceskej spolocnosti. Fakturu vystavili bez dph a ja sa neviem v zakone dopatrat co s tym. Nesedi mi to ani do §46 ods.2. Neviete prosim niekto poradit aky je dalsi postup co sa tyka dphcky?? dakujem..
    babs
    V zmysle § 2 zák 222/2004 Zz. nie je uvedená služba predmetom dane na Slovensku, nakoľko miesto dodania takejto služby nie je SR.

    Nerobíte žiadne samozdanenie.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Súhlasím s emgeton, pretože podľa môjho názoru uvedenú cestu možno kvalifikovať aj podľa § 46, ods. 2/a, pretože aj keď letenka je vystavená z Viedne cez Zurich do Madridu, ale pre cestujúceho sa cesta začína v tuzemsku. Do Viedne sa predsa musí dostať nejakým dopravným prostriedkom. Zákon hovorí o ceste z - do. Nie ako je vystavená letenka.
    Naposledy upravil DušanČ : 29.06.07 at 09:24

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    takze ziadne samozdanenie ani nic ine?? Vmieste dodania sluzby to zdani letecka spolocnost??

    Zakúpená letenka od českej firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.