Zavrieť

Porady

zhabanie tovaru

Ahojte,
prosím Vás, ak by ste mi mohli poradit, neviem, ako mam postupovať. Ešte minulý rok v našej firme colnici robili kontrolu cigariet, ci maju uvenu cenu na obale, a nakoniec nevyhovujúce zabavili. Pri nákupe cigariet sme si daň odpočítali. Musím teraz odviesť daň do ŠR??? V zákone o DPH som našla len, že musím odviesť daň v prípade odcudzenia. A ak áno, podľa ktorého paragr.? Možno som len niečo prehliadla.
Ďakujem Vám za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    krusa je offline (nepripojený) krusa

    krusa
    Myslím si že nie. Nakoľko cigarety boli zhabané z dôvodu, že si ich do zákonom stanovenej doby nepredala. Po tejto lehote bol predaj neoznačených cigariet dodatočným kolkom zakázaný. obdobne to bude aj teraz myslím v máji 2005 s alkoholom označeným starými kolkami. môj názor je, že sa jedná o škodu spôsobenú rozhodnutím štátneho orgánu t.j. MF SR a dokonca by som to aj ponechal v nákladoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.