Zavrieť

Porady

vystavený dobropis 2005 týcha sa r.2004

Prosím Vás o Váš názor.V r.2004 som vystavila odberateľskú faktúru, ktorá bola čiastočne odberateľom uhradená a na zvyšku som sa dohodla s odberateľom až v januári 2005, že mu vystavím vo februári dobropis ku zvyšnej sume , lebo neboli vykonané služby tak, ako mali byť v r. 2004. Tento dobropis mám zaúčtovať ešte do r.2004 a ponížiť daňový základ? Ďakujem
Naposledy upravil Darin : 11.02.05 at 06:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    Nie, všetko v roku 2005, dobropisy sa vystavujú vtedy, keď prídeš na to, že ich treba vystaviť.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Ja by som to dala na prechodné účty a znížila tržby v 2004. Veď o tom viem do podania daňového priznania a týka sa to roku 2004

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja by som si Interným dokladom ponížila tržbu v roku 2004 a do roku 2005 by som si zaúčtova fa.(už bez tržby, z ID by som prevzala protiúčet).

    Gabr je offline (nepripojený) Gabr

    Gabr
    Ahojte,
    vravíte znížiť tržby v r. 2004. Teraz sa to ešte dá, keď nemáte odovzdané DP, ale čo ak takýto dobropis vystavím napr. v máji? Potom by sa to takým spôsobom nedalo. Ja si myslím, že účtovanie by malo byť v r. 2005. Celé. Tak ako uviedol prvý príspevok. Dobropis účtujem vtedy, kedy sa o ňom dozviem.
    To je môj názor.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ja sa tiež prikláňam k názoru, že o dobropise sa má účtovať vtedy keď vznikol. Zákon o DPH v par.25: Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane .... sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane.

    Môj názor je účtovať v roku 2005.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    Ak sa dobropis tyka r.2004, tak zauctovat do r.2004 interným dokladom znížiť tržby.Dobropis ako taký vystaviť v 02/2005, DPH 02/2005.
    Doklad o oprave základu dane bude mať odvolávku na faktúru z r.2004, vystavený bude do podania DP, odberateľ si musí znížiť náklady, tak je to O.K.

    zuzanak je offline (nepripojený) zuzanak

    zuzanak
    Súhlasím s Gabr. Dobropis účtujem vtedy kedy je vystavený. Teraz Vás možno mýli to,že účtujeme aj rok 2004 aj 2005 . Veď o uznaní nejakej reklamácie za rok 2004 môžem aj v máji 2005 a potom čo budem podávať dodatočné DP? Nezmysel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.