Zavrieť

Porady

Dobropis k FA z r.2004

Prosím o radu! V decembri 2004 sme obdržali aj zaplatili faktúru za material. Teraz nam poslali dobropis k danej fakture. Čo s tým? Musím znížiť náklad r.2004 o dobropisovanú sumu, aj keď dobropis je z februára 2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ten dobropis vám vyplatili v roku 2005-teda vrátili vám peniaze ?
    ja by som neznižovala ZD v roku 2004.
    Ak je to JU-vyplatila som to v roku -mám to ako VOZD, ale peniaze za dobropis mi dajú až v roku 2005-to by som účtovala ako VOZD ale s mínusom v roku 2005
    Zober prípad, že ti dobropis príde až v 4/2005 -podáš opravné danové priznanie ?

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Dobropisovali nám preto, lebo boli vo faktúre nejaké chybné jedn.ceny či množstvá - pri koncoročných zmätkoch sa na to neprišlo.
    Účtujeme v PU. Najskôr som to brala automaticky, že musím upraviť náklady 2004, ale potom ma napadlo presne to, čo píše jeso - a síce čo ak by mi dobropis priešiel dávno po podaní daň. priznania. Preto som to predložila sem, no a po prvých 2 odpovediach som zahnala svoju hriešnu myšlienku nechať to v 2005.

    MMM je offline (nepripojený) MMM

    MMM
    Podla mna uctujes v r. 2005 , pretoze k 31.12. si robila aj inventuru skladu a tam mas material prijaty za cenu na povodnej fa. Mozno uz aj spotrebovany?
    Cize Ti to ovplyvni spotrebu roku 2005.

    MMM je offline (nepripojený) MMM

    MMM
    Este raz sa k tomu vratim, ako je mozne, ze sa pri inventure nezistili chybne mnozstva (ak to boli mnozstva)? Potom by si mohla dobropisom zdovodnit pripadny rozdiel pri inventure skladu.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Bol to material nakupeny na konkretne akcie, isiel priamo do spotreby. Tým, že jeden druh materialu potrebovali pracovníci na viacerých akciách v rôznych množstvách, nejak sa to neustriehlo a vyfakturovalo sa viac, ako sme prevzali a spotrebovali. Ale podstatnejšie rozdiely boli v jedn.cenách.

    mimi je teraz online mimi

    mimi
    aj ja mám ten istý dotaz...takže dobropisovali nám fakturu z roku 2004 za chybný tovar. Takže znížim základ dane roku 2004? a DPH klasicky odvediem v roku 2005 ked bola vystavená faktúra.

    Ako sa to má učtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.