Zavrieť

Porady

Úplné znenie Zákonníka práce už v DRAKovi

V DRAKovi sme pre Vás pripravili úplné znenie Zákonníka práce, ktorý bude platný od 01.09.2007.

Zákonník prace od 01.09.2007 (kliknite tu)

Novelizované zmeny sú označené zelenou farbou, odstránené a zmenené texty sú zvýraznené červenou farbou a sú prečiarknuté.

Novela zákona bola už podpísaná prezidentom SR, zatiaľ však nevyšla v zbierke zákonov. Akonáhle bude publikovaná aj v zbierke zákonov budeme Vás informovať o čísle zákona tejto novely.

Na Porade bude toto spracované úplné znenie zákona prístupné v priebehu septembra.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    Ďakujem - chcela som si ZP vytlačiť, ale píše mi to, že tlačová verzia je len pre registrovaných členov - som registrovaná členka porady, je nejaký problém ?

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    Sorry - nečítam - že je to pripravené iba pe členov Draka.
    Nemám totiž širkú pôsobnosť ako asi väčšina z vás (som personalistka), tak nepociťujem potrebu byť v Drakovi.
    Ale nič - počkám si na ZP v Zbierke zákonov.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    personalista by mohol byť v drakovi , veď pre personalistov a mzdárov je určený....

    Inak v zbierke úplné znenie nebude a farebne vyznačené zmeny už vôbec

    uff... a to nehovorím o pripravovanom komentári a príkladoch (do konca roka plánujeme okomentovať a opríkladovať celý Zákonník práce - nielen novelu).

    navyše, čím viac užívateľov draka bude, tým viac obsahu dokážeme pripraviť ...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Úvodný komentár k novele Zákonníka práce si v DRAK-ovi môžete nájsť tu:

    http://www.porada.sk/t56697-novela-z...7-v-kocke.html

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Úvodný komentár k novele Zákonníka práce si v DRAK-ovi môžete nájsť tu:

    http://www.porada.sk/t56697-novela-z...7-v-kocke.html

    Aspoň sa človek počas dlhých letných horúcich večerov nebude nudiť
    Lion Topoľčany
    elenka, nedá sa nesúhlasiť s Richardom. Drak je ako Soľ nad zlato, lebo keď
    vyjde zákonník v zbierke je to len "suchý" zákon. Ale v prípade Porada.sk je
    neoceniteľné, keď je "staré prečiarknuté" ...atď. Nechcem robiť DRAKOVI reklamu, ale práve preto, že si personalistka...Za ten peniaz to stálo za to. Tento rok som nebola ani na jednej prednáške a to ja zase pociťujem, že
    nemusím, keďže všetko nájdem tu !

    staslov je offline (nepripojený) staslov

    staslov
    Nie je pravdou, že v Zbierke zákonov nebude úplné znenie Zákonníka práce, nakoľko súčasťou zákona zo dňa 28.06.2007, ktorým sa mení a dopĺňa Zákonník práce, je tiež zmocnňovacie ustanovenie pre predsedu Národnej rady, aby v Zbierke zákonov vyhlásil úplné znenie Zákonníka práce.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Dovolím si poopraviť - to, že v novele je splnomocňujúce ustanovenie pre predsedu NR ešte neznamená, že automaticky predseda NR musí vyhlásiť úplné znenie v Zbierke. Z minulosti poznáme pár prípadov, kedy sa tak nestalo.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Dovolím si poopraviť - to, že v novele je splnomocňujúce ustanovenie pre predsedu NR ešte neznamená, že automaticky predseda NR musí vyhlásiť úplné znenie v Zbierke. Z minulosti poznáme pár prípadov, kedy sa tak nestalo.
    ... resp., úplné znenie vyhlásené na základe splnomocňovacieho ustanovenia bolo v okamžiku vyhlásenia zastaralé z toho dôvodu, že medzičasom NR SR schválila ďalšiu novelu toho istého zákona. Ďalšia novela bola pritom vyhlásená v Zbierke skôr, ako bolo vyhlásené úplné znenie

    miska je offline (nepripojený) miska

    miska
    Oceňujem prehľadné spracovanie úplného znenia...všimla som si ale malú chybičku krásy...novela je označená iba ako xxx/2007, pritom už má číslo 348/2007. Napadlo ma pri tom, či zapracovaná novela je na 100 % totožná s tou, ktorá vyšla v Zbierke? Môžem sa na ňu spoľahnúť, alebo sú možné ešte menšie odchýlky?...niekedy aj čiarka narobí divy :-)

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    To preto že sme to mali skôr ako to vyšlo v zbierke
    Ak zbierka nezmenila schválené znenie, nemali by nastať rozdiely (občas spravia napr. preklep, takže to skontrolujeme a doplníme aj číslo, vďaka)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.