Zavrieť

Porady

Predaj auta pri zrušení živnosti

Dobrý deň,

poprosila by som o informáciu ohľadom auta v podnikaní. Pokiaľ mám založenú živnosť a mám auto v podnikaní. Plánujem zrušiť živnosť a zároveň aj predať auto. Prosím Vás o pomoc a to o najlepšie riešenie tejto situácie:
- predať auto pred zrušením živnosti, alebo
- predať auto po zrušení živnosti, alebo
- prepísať auto na mňa a potom predať auto pred zrušením živnosti, alebo po ukončení živnosti, alebo
- ...
Ďakujem pekne za každú pomoc :-).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    MLP Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    poprosila by som o informáciu ohľadom auta v podnikaní. Pokiaľ mám založenú živnosť a mám auto v podnikaní. Plánujem zrušiť živnosť a zároveň aj predať auto. Prosím Vás o pomoc a to o najlepšie riešenie tejto situácie:
    - predať auto pred zrušením živnosti, alebo
    - predať auto po zrušení živnosti, alebo
    - prepísať auto na mňa a potom predať auto pred zrušením živnosti, alebo po ukončení živnosti, alebo
    - ...
    Ďakujem pekne za každú pomoc :-).
    .... podľa toho čo sleduješ ; na seba prepísať nemôžeš, lebo je na teba napísané, predpokladám že si jeho vlastníkom; ale môžeš ho prepísať na dospelé dieťa a potom predať....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    MLP Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    poprosila by som o informáciu ohľadom auta v podnikaní. Pokiaľ mám založenú živnosť a mám auto v podnikaní. Plánujem zrušiť živnosť a zároveň aj predať auto. Prosím Vás o pomoc a to o najlepšie riešenie tejto situácie:
    - predať auto pred zrušením živnosti, alebo
    - predať auto po zrušení živnosti, alebo
    - prepísať auto na mňa a potom predať auto pred zrušením živnosti, alebo po ukončení živnosti, alebo
    - ...
    Ďakujem pekne za každú pomoc :-).
    Ak by si auto vyradila z obchodného majetku do osobného užívania, pri jeho predaji sa sleduje 5-ročná lehota odo dňa vyradenia. Ak ho predáš do 5 rokov ,tento predaj nie je oslobodený od dane z príjmov ...

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Dňom zrušenia živnosti sa auto stáva vašim osobným majetkom.
    Na karte DHM vyznačiť preradenie do osobného užívania.
    Pri predaji tohto auta, keďže k predaju došlo skôr ako 5 rokov po jeho vyradení z podnikania, je nutné ho zdaniť. Zdaňovať nebudete podľa § 6, ale podľa § 8. Výdavkom bude zostatková hodnota auta.

    Ak by ste ho predali počas trvania živnosti, zdaňujete ho podľa § 6 . No v každom prípade ho zdaniť treba.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Čo znamená predať auto?
    Bolo zaradené v OM, a tak sa naň nevzťahuje oslobodenie.
    Má auto nejakú ZC? Ak ano, od príjmu z auta sa odpočíta ZC, prihliada sa i na stratu z predaja.
    Horší prípad je, ak auto namá ZC a trhovú má značne vysokú. Buď príjem zdaniť, alebo....ako bolo písané hore...

    Predaj auta pri zrušení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.