Zavrieť

Porady

predaj pohľadníc do ČR

ahojte

kamarát fotí a dáva to do fotobanky do prahy kde keď sa predá nejaká fotografia tak raz za 3 mesiace im vyfakturuje predaj. Problém je v tom že všetko je to vo forme digitálnej nie materiálnej to jest všetko prebieha cez počítač...mám to zaradiť ako predaj duševného vlastníctva 15/8 a na základe toho preniesť daňovú povinnosť na tú firmu? alebo na základe čoho par. 43 nepríchadza k úvahu kedže nedošlo k preprave...je to zaujímavé
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ahojte

    kamarát fotí a dáva to do fotobanky do prahy kde keď sa predá nejaká fotografia tak raz za 3 mesiace im vyfakturuje predaj. Problém je v tom že všetko je to vo forme digitálnej nie materiálnej to jest všetko prebieha cez počítač...mám to zaradiť ako predaj duševného vlastníctva 15/8 a na základe toho preniesť daňovú povinnosť na tú firmu? alebo na základe čoho par. 43 nepríchadza k úvahu kedže nedošlo k preprave...je to zaujímavé
    To je fakt zaujímavé, ale zaradila by som to medzi služby §15 ods.8 - je ľahko dokázateľné, že materiálne sa nič neprepravuje. Ja mám tiež klienta v SR, ktorý si fakturuje technickú pomoc do ČR - robí materiály ako návody na použitie, tie posiela cez internet a v ČR si ch vytláčajú do knižiek. Audítorka mi povedala, že to je služba podľa §15 ods.8. Na faktúre máme odvolávku na tento §, a uvádza sa text technické materiály - a počet hodín, koľko ich spracovával. potom tam má aj školenia, ktoré sú tiež službou. Keďže český odberateľ je platcom DPH - prenášame samozdanenie na neho a v DP neuvádzame. V tvojom prípade by som to posudzovala rovnako.

    predaj pohľadníc do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.