Zavrieť

Porady

uhrada od SLOVGRAMU

ahojte,

zaujimalo by ma či úhrada od Slovgramu spadá pod dph alebo nie, klientovi prišla platba v juni od Slovgramu na účet ale nemá k tomu doklad len zmluvu podľa všetkého ktorú som ja nevidel...ale to je jedno tu si vyžiadam len či s dph alebo bez...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ahojte,

    zaujimalo by ma či úhrada od Slovgramu spadá pod dph alebo nie, klientovi prišla platba v juni od Slovgramu na účet ale nemá k tomu doklad len zmluvu podľa všetkého ktorú som ja nevidel...ale to je jedno tu si vyžiadam len či s dph alebo bez...dakujem
    A za čo je tá úhrada?
    človiečik Vladimír Ozimý
    no je to úhrada od Slovgramu za vydanie CD...tak mi to bolo povedané...no a po druhé honoráre za uverejnenie fotografii v novinách s dph alebo bez hm?
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 22.07.07 at 08:11

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no je to úhrada od Slovgramu za vydanie CD...tak mi to bolo povedané...no a po druhé honoráre za uverejnenie fotografii v novinách s dph alebo bez hm?
    Podľa mňa by to malo byť s DPH. A máš nejaký dôvod, aby si to posudzoval, že by to mohlo byť aj bez DPH? Viem málo informácií, aby som to vedela posúdiť.
    človiečik Vladimír Ozimý
    práveže vôbec nemám dôvod je platiteľ dph a nemám to kam zaradiť...predmetom dane to je oslobodené to nie je tak mu vystavím na to ID a to isté aj na honoráre podľa par. 6?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Vladko,
    SOZU a Slovgram som musela tiež riešiť ešte v roku 2004, keď sa stali aj umelci platiteľmi DPH.

    Z poradenstva SEPI som vtedy dostala odpoveď:
    Keď prídu umelcovi peniaze na účet mám to brať ako dátum dodania služby /peňazí/ a v tom mesiaci to priznať do DPH. Sumu od SOZA mám brať ako sumu s DPH.
    Toto tvrdenie som si potvrdila aj na školení u p. Ing. Kováčikovej
    človiečik Vladimír Ozimý
    dakujem za presnú odpoveď z praxe ja sa s tým stretávam prvý raz takže som aj uvažoval správne len som si to chcel overiť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.