Zavrieť

Porady

Zaváraný obed

Ahoj, mám na Vás poraďáčky jednu prosbu. Manžel začal robiť v autodoprave a ja by som mu chcela zavariť nejaké jedlo, pretože byť týždeň na suchej strave nie je bohviečo. Poradíte mi aké? Myslela som napríklad na guláš alebo na kapustnicu. Treba to aj nejak inak uvariť, alebo pripraviť pred zavarením? A ako dlho to treba zavárať? A ak viete aj nejaké iné jedlo tak poraďte. Ďakujem
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

zaváranie mäsa na dovolenku a podobne sa tu už preberalo
možno si niečo vyberieš
http://www.porada.sk/search.php?searchid=3385255
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Jednoduchý a účinný spôsob: mäso (kuracie, bravčové) sa upečie. Napchá sa do 7dcl fliaš, zaleje olejom v čom bolo pečené a "dunstuje" sa 2 hodiny, nechá sa vychladnúť a opeť "dunstovať" 2 hodiny. Stehná môžu byť aj s kosťou.



kukučka, o tom linku som nemal ani potuchy.
Naposledy upravil ekopo : 24.07.07 at 22:46 Dôvod: p.s.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ekopo, to kuracie mäsko nie je po 2 hodinách varenia rozvarené?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zuzana2 Pozri príspevok
Ekopo, to kuracie mäsko nie je po 2 hodinách varenia rozvarené?
Určite nie je rozvarené. Ja takto isto zaváram mäsko aj na prírodno.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Miška, ideme "likvidovať" kurence. Už máme pečených kuriatok plné zuby. Tak sme uvažovali, že by sme ich "fúkli" do konzervy. Máš nejaký dobrý recept, čo s nimi? Či popredu povariť, ochutiť a potom konzervovať.
Niekde som tu čítala, že urobiť na cibuľke ako paprikáš a potom dať do pohárov, len neviem, či to môžem použiť aj pre zaváranie do konzerv.
Aj iné recepty privítam.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

je zbytočné dunstovať hotové jedlo 2 hodiny - stačí tak 20 minút, aby dobre chytilo viečko. Doporučujem na mäso viečka s červenou gumičkou, ale keď nieto, tak sú dobré aj s bielou.
Voľakedy, keď ešte neboli mrazničky také bežné, tak sme robili surové mäso do pohárov - to sa dunstovalo 2 hodiny.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zuzana2 Pozri príspevok
Miška, ideme "likvidovať" kurence. Už máme pečených kuriatok plné zuby. Tak sme uvažovali, že by sme ich "fúkli" do konzervy. Máš nejaký dobrý recept, čo s nimi? Či popredu povariť, ochutiť a potom konzervovať.
Niekde som tu čítala, že urobiť na cibuľke ako paprikáš a potom dať do pohárov, len neviem, či to môžem použiť aj pre zaváranie do konzerv.
Aj iné recepty privítam.
Do konzerv som to ešte nerobila, ale môžeš ich zavariť do 7 dl pohárov. Pripravíš si podklad ako na paprikáš, aj ho dochutíš, len ho nedokončím úplne, nechám mäsko tvrdé, lebo pri dunstovaní sa to dokončí. Po otvorení nechám dobre prejsť varom a konzumujeme. V pohároch to vydrží aj rok. Takto si zavárame napr. aj kapustnicu zo zabíjačky.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
mysimis Pozri príspevok
Do konzerv som to ešte nerobila, ale môžeš ich zavariť do 7 dl pohárov. Pripravíš si podklad ako na paprikáš, aj ho dochutíš, len ho nedokončím úplne, nechám mäsko tvrdé, lebo pri dunstovaní sa to dokončí. Po otvorení nechám dobre prejsť varom a konzumujeme. V pohároch to vydrží aj rok. Takto si zavárame napr. aj kapustnicu zo zabíjačky.
Nechávaš si to v chladničke alebo stačí dať do pivnice (panelákovej v mojom prípade ).

Ja si takto zaváram aj kapustnicu aj neochutenú fazuľu a potom mám už hotovo, len dochutím, ale všetko držím v chladničke, lebo sa bojím, že sa mi to inde pokazí.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja to držím v špajzi /bývam v tehlovom/, skús si jeden pohár nechať v pivnici a uvidíš čo to spraví.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

čo je to dunstovať???
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

liba2 Pozri príspevok
Libuška, ja fakt neviem...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dunctovať je odborný výraz našich starých mám na zaváranie. Možno to odvodili od slova dusiť. Ale keďže tie potraviny, ktoré bublajú v hrnci pod pokrievkou sú ešte aj v pohároch, tak sa nedusia, ale dunctujú
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ZEvina Pozri príspevok
Dunctovať je odborný výraz našich starých mám na zaváranie. Možno to odvodili od slova dusiť. Ale keďže tie potraviny, ktoré bublajú v hrnci pod pokrievkou sú ešte aj v pohároch, tak sa nedusia, ale dunctujú

Ďakujem velice pekne za vysvetlenie. Vidieť, ako som oduševnená a skúsená zaváračka - dunctovačka...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

mne raz skúsenejšia gazdiná vysvetľovala recept na buchty - na úvod bolo niečo o kvásku a potom to prišlo - a pridáš múku - koľko? - no, koľko pojme ...
Takže buchty som ešte nepiekla .
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Doslovný preklad slova dunstovať je sterilizovať.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mysimis Pozri príspevok
Doslovný preklad slova dunstovať je sterilizovať.
ee ... mysimys: pozrela som slovník dunsten: z nemčiny:

dunsten páriť sa dunsten vyparovať sa dunsten dusenie dunsten dusiť dunsten páchnuť dunsten šíriť zápach
takže to kľudne môže byť aj "páriť sa"... asi lepšie ako zavárať
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ermon Pozri príspevok
ee ... mysimys: pozrela som slovník dunsten: z nemčiny:

dunsten páriť sa dunsten vyparovať sa dunsten dusenie dunsten dusiť dunsten páchnuť dunsten šíriť zápach
takže to kľudne môže byť aj "páriť sa"... asi lepšie ako zavárať
Monika, kde Ti to ten rozum chodí????
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mysimis Pozri príspevok
Monika, kde Ti to ten rozum chodí????

ale tiež som mohla radšej zavárať ako páriť sa...

mala by som menšie brucho!
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ty čakáš bábätko?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať