Zavrieť

Porady

Vratenie DPH zo zasob nakupenych v Cechach

Ahojte priatelia. Opat riesim pre mna obrovsky problem a neviem odpoved.

od 15.8.2007 sa stavame platcami DPH. Prave som s "nadsenim" zistila, ze zo zasob tovaru a materialu z Ciech si nemozem narokovat vratenie DPH, iba v tom pripade, ze sa zaregistrujem v Cechach.
Kedze mam velke mnozstvo takehoto tovar z Ciech, potrebujem surnu pomoc, ako mam postupovat.

Pretoze sa mi zda hrozne, ze by som teraz tovar, za ktory som v Cechach zaplatila DPH, mala predavat s rabatom, na ktory nahodim opat DPH.

Co teraz? Hladam aj v prispevkoch, pokial je niekto zrucnejsi a vie mi rychlo poradit linku, alebo stranku, velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    DAň viažúcu sa na majetok, kt. môže novoregistrovaný platiteľ dane odpočítať je:
    - dan, kt. mu vyfakturoval iný platiteľ
    - dań zaplatená colnému orgánu pri dovoze
    - daň, kt. bol povinný zaplatiť z tovarov dodaných s inštaláciou a montážou zahraničným dodavateľom z iného ČŠ alebo z tretieho šttu (69/2)
    - daň, kt bol povinný zaplatiť z nadobudnutia tovaru v tuzemku z iného ČŠ

    par.55/2-platiteľ teda môže odpočítať daň v rozsahu a za podmienok podľa par.49-51

    M (Em) je offline (nepripojený) M (Em)

    M (Em)
    Dakujem, zakon som si nasla, ale v praxi to ako prevediem na danove priznanie? hlavne mi ide o tu 5% dan.
    viem, ze si jednoducho zratam tovar a material s 19pecentnou danou zo zasob, ale potom co s 5%?
    vdaka
    človiečik Vladimír Ozimý
    M (Em) Pozri príspevok
    Ahojte priatelia. Opat riesim pre mna obrovsky problem a neviem odpoved.

    od 15.8.2007 sa stavame platcami DPH. Prave som s "nadsenim" zistila, ze zo zasob tovaru a materialu z Ciech si nemozem narokovat vratenie DPH, iba v tom pripade, ze sa zaregistrujem v Cechach.
    Kedze mam velke mnozstvo takehoto tovar z Ciech, potrebujem surnu pomoc, ako mam postupovat.

    Pretoze sa mi zda hrozne, ze by som teraz tovar, za ktory som v Cechach zaplatila DPH, mala predavat s rabatom, na ktory nahodim opat DPH.

    Co teraz? Hladam aj v prispevkoch, pokial je niekto zrucnejsi a vie mi rychlo poradit linku, alebo stranku, velmi pekne dakujem.
    v takomto prípade to riešte vrátenie dane cez finančný úrad Praha 1 trvá to síce polroka ale dph vám vrátia keď si tam zavoláte oni vám povedia a zašlú presný postup ako si vyžiadať dph v takýchto prípadoch...v slovenskom daňovom priznaní si to neuplatníte...

    Vratenie DPH zo zasob nakupenych v Cechach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.