Zavrieť

Porady

DPH -oprava auta v ČR

Prosím Vás o radu : vodičovi sa v ČR pokazilo auto. V Brne mu ho opravili a vystavili faktúru bez DPH za opravu automobilu. Ja to mám teraz samozdaniť?? Napríklad je tam 8000,- CZK bez DPH. Ja to teraz kurzom NBS prepočítam a samozdanim??? je to tak správne??? Alebo ako????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ano samozdaniť ide o služby podľa par. 16 ods 7 to jest použijete kurz dátumu vystavenia faktúry a samozdaníte to....riadok 0910 - výstup a do riadku 15 vstup....

    dendoz je offline (nepripojený) dendoz

    dendoz
    Mám jednu otázku ohľadne opravy auta v ČR........
    SR spoločnosti sa počas zahraničnej cesty pokazil v ČR kamión. Opravila ho ČR spoločnosť (A), ale opravu vyfakturovala ďalšej českej spoločnosti (B). Táto česká spoločnosť - B vystavila SR spoločnosti doklad o vykonanej oprave kamióna s českou DPH. Je to správne? Slovenský kamión samozrejme opustil územie ČR a oprava bola objednaná pod slovenským IČ DPH. Podľa môjho názoru, aj keď česká spoločnosť B nevykonanla samotnú opravu, mala vystaviť doklad bez DPH, pretože odberateľ - slovenská spoločnosť je identifikovaná pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonali, t.j. miestom dodania opravy je SR. Myslím si, že to napĺňa ustanovenie § 10 ods. 5 českého zákona (obdoba § 16 ods. 7 nášho zákona).

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    dendoz Pozri príspevok
    Mám jednu otázku ohľadne opravy auta v ČR........
    SR spoločnosti sa počas zahraničnej cesty pokazil v ČR kamión. Opravila ho ČR spoločnosť (A), ale opravu vyfakturovala ďalšej českej spoločnosti (B). Táto česká spoločnosť - B vystavila SR spoločnosti doklad o vykonanej oprave kamióna s českou DPH. Je to správne? Slovenský kamión samozrejme opustil územie ČR a oprava bola objednaná pod slovenským IČ DPH. Podľa môjho názoru, aj keď česká spoločnosť B nevykonanla samotnú opravu, mala vystaviť doklad bez DPH, pretože odberateľ - slovenská spoločnosť je identifikovaná pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonali, t.j. miestom dodania opravy je SR. Myslím si, že to napĺňa ustanovenie § 10 ods. 5 českého zákona (obdoba § 16 ods. 7 nášho zákona).
    Upozornite na to českého dodávateľa. Váš myšlienkov postup je správny.

    DPH -oprava auta v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.