Zavrieť

Porady

Zrážková daň - služby z ČR - je potrebné zraziť ?

Potrebovala by som poradiť v oblasti zrážkovej dane pri službách fakturovaných z ČR. Nie som si istá, či z uvedených faktúr nie je potrebné zraziť zrážkovú daň.

1/ materská firma z ČR prefakturovala reklamné služby - návrh loga. K faktúre je priložená aj pôvodná faktúra od českej reklamnej agentúry. (Nejde o poplatky za používanie loga.)

2/ materská firma fakturuje služby súvisiace so správou poistenia pohľadávok. (Materská spoločnosť dojednala na úrovni koncernu poistenie pohľadávok a zabezpečujú pre nás určité administratívne činnosti, ktoré nám štvrťročne fakturujú.)

Podľa toho, čo som si pozrela v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia mi vychádza, že to nie je potrebné, ale nemám s tým skúsenosti. Privítala by som aj iný názor. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    základná a dôležitá podmienka? boli tieto služby poskytnuté na uzemí SR? ak nie nie je dôvod ani rozmýšlať o zrážaní...

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Služby boli poskytnuté na území ČR. (Fakturované boli bez DPH podľa § 10 českého zákona o DPH, samozdaňujem ich.)
    človiečik Vladimír Ozimý
    GABAZ Pozri príspevok
    Služby boli poskytnuté na území ČR. (Fakturované boli bez DPH podľa § 10 českého zákona o DPH, samozdaňujem ich.)

    tak žiadna zrážková daň.
    človiečik Vladimír Ozimý
    GABAZ Pozri príspevok
    Tak to som rada, lebo faktúry už aj uhradili, skôr než sa dostali ku mne.

    v zákone máte jasne napísané v par. 43 zrážková daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území SR - to je veľmi dôležité si uvedomiť napr... školenie pôjdete na školenie do čiech kde vám vykoná česká firma školenie vystavia faktúru a vy ju zaplatíte bez povšimnutia všetko je v poriadku, ale ak vykoná táto česká firma to školenie u vás na slovensku vo vašej firme tak v taktomto prípade ide o príjem zo zdrojov na území SR a vy ste povinní zraziť zrážkovú daň ak to neurobíte stávate sa voči štátu dlžníkom a štát bude túto daň vymáhať od vás nie od firmy ktorej ste to mali zraziť...

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    O tom ja samozrejme viem, len úhrady robí niekto iný a faktúra bola medzitým ako sa dostala ku mne už aj uhradená v plnej sume. Pre istotu som si to však zisťovala. Uhrádzalo sa to materskej firme, takže ešte by sa to dalo riešiť, ak by sa toho zrážková daň týkala.

    mišan je offline (nepripojený) mišan

    mišan
    školenie - je potrebne zraziť daň ak CR firma školí na SR ale nie je to vykonávané prostredníctvom stálej prevádzkarne ???

    jana2 je offline (nepripojený) jana2

    jana2
    ČR firma nám vyfakturovala projektové práce a výkon inž.činnosti - tieto práce boli vykonané na uzemí SR, ale aj na uzemí ČR. Chápem to dobre, ak
    v prípade týchto prác, ktoré boli vykonané na území ČR - zrážková daň nie je, ale ak boli tieto práce vykonané na území SR - tak zrážková daň áno, ale neviem akým spôsobom sa táto zrážková daň má zraziť - tak, že im o túto daň menej uhradím? musím to nahlásiť aj na DÚ? ak áno, akým spôsobom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.