Zavrieť

Porady

"Primeraný" zisk?

Minule som dostala od klienta zaujímavú otázku - aká je primeraná daň pri 3.mil obrate, resp. či je cca 250.tis. Sk dane "dosť" na to, aby to bolo pre DU v poriadku, takpovediac "nenápadné", "netrčiace" a tak. Čo vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Podľa toho z akej oblasti.

    Napríklad pri autobazáre je veľký obrat peňazí, ale malý zisk. Detto pri realitnej kancelárii.
    Pri krčme, či reštaurácii môže byť veľký zisk a malý obrat.
    Daňováci v tom majú asi lepší prehľad.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Nie je tu nikto kto by účtoval podobnú firmu s bližšie nešpecifikovaným poradenstvom, a prípadne už mal kontrolu z DU na daň z príjmov?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Včera som pozeral jednu reláciu a tam sa presne vyjadrovali k primeranemu zisku. Ked ty dosiahnes lubovolny zisk v konkurencnom prostredi, tak je to len tvoja sikovnost a nikto ti nemoze kecat do vysky zisku. Primerany zisk je pojem ktory sa vyuziva na sledovanie monopolneho postavenia niektorych firiem. To jest pokial nevyda protimonopolny urad k danej firme ze ma dominantne postavenie na trhu, tak sa neda ani sledovat primerany zisk.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Vladimír Ozimý
    Včera som pozeral jednu reláciu a tam sa presne vyjadrovali k primeranemu zisku. Ked ty dosiahnes lubovolny zisk v konkurencnom prostredi, tak je to len tvoja sikovnost a nikto ti nemoze kecat do vysky zisku. Primerany zisk je pojem ktory sa vyuziva na sledovanie monopolneho postavenia niektorych firiem. To jest pokial nevyda protimonopolny urad k danej firme ze ma dominantne postavenie na trhu, tak sa neda ani sledovat primerany zisk.
    ........zoberme si taký Slovnaft.......
    človiečik Vladimír Ozimý
    Presne tak to je čistý príklad dominantného postavenia, čo vyhlasil aj protimonopolny urad

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Vladimír Ozimý
    Včera som pozeral jednu reláciu a tam sa presne vyjadrovali k primeranemu zisku. Ked ty dosiahnes lubovolny zisk v konkurencnom prostredi, tak je to len tvoja sikovnost a nikto ti nemoze kecat do vysky zisku. Primerany zisk je pojem ktory sa vyuziva na sledovanie monopolneho postavenia niektorych firiem. To jest pokial nevyda protimonopolny urad k danej firme ze ma dominantne postavenie na trhu, tak sa neda ani sledovat primerany zisk.
    Ja som to nemyslela tak oficiálne, cez odborný výklad termínu! Tu ide len o to, aby sa výška dane (zisku) nevymykala z akéhosi "obvyklého priemeru", aby to DU oči neklalo a tak . Je mi jasné, že keď sú doklady OK tak ma všetci môžu... ale klient nechce vytŕčať! Tu sú v nákladoch hlavne služobné cesty v zahraničí a jedna mzda.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Myslím, že v prípade Slovnaftu ide o veľmi neprimeraný zisk. Zvlášť v tejto dobe. Za rok 2004 dosiahol Slovnaft netto zisk 10,09 miliardy. To pri tržbách 85,17 mld. sa mi zdá dosť veľa. (11,85 %).

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    ZuzanaA
    ........zoberme si taký Slovnaft.......
    Však na neho myslel....
    Primeraný zisk, hm, z makropohľadu je zisk firiem 11% z tržieb, t.j. americký priemer za všetky firmy. Ale jasné, silne to závisí od typu firmy, postavenia na trhu, veľkosti a mnoho iného.
    Naposledy upravil ricij : 18.02.05 at 08:39

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Braňo
    Myslím, že v prípade Slovnaftu ide o veľmi neprimeraný zisk. Zvlášť v tejto dobe. Za rok 2004 dosiahol Slovnaft netto zisk 10,09 miliardy. To pri tržbách 85,17 mld. sa mi zdá dosť veľa. (11,85 %).
    Áno, pri výrobných firmách by sa mal zisk pohybovať okolo piatich 5% z tržieb.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    ricij
    Však na neho myslel....
    Primeraný zisk, hm, z makropohľadu je zisk firiem 11% z tržieb, t.j. americký priemer za všetky firmy.
    Oj, tak to by mal ešte trošku niečo vynaložiť na chod firmy, zatiaľ sme na 40% z výnosov. Hovoríš o zisku, nie o dani?!

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    40% z výnosov, tak to je biznis. Aj pri službách dosť. Hovorím o zisku, nie o dani.
    Naposledy upravil ricij : 18.02.05 at 08:51

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.