Zavrieť

Porady

Dovoz vozidla z CR

Ahojte, je tu strašne veľa tém ohľadom dovozu áut z EÚ ale čítam, čítam a už nejak nechápem ničomu....
Mám dovoz úžitkového vozidla /už nespĺňa kategóriu nového vozidla/ z ČR, som platca DPH......aké mám povinnosti voči DÚ???? Viem že nové vozidlo zdaňujem bez uplatnenia nároku na DPH /ak nie je nakúpené ako tovar alebo na prenájom/ ale čo s ojazdeným vozidlom.....

Ďakujem všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Otázka je, či predávajúci z ČR použil pri predaji osobitnú úpravu uplatňovania dane. Môžu nastať 2 situácie :

    1/ predajca v ČR na vstupe pri kúpe úžitkového vozidla odpočítal dph a pri predaji oslobodzuje od dph z dôvodu dodania tovaru do členského štátu. Vy samozdaníte nadobudnutie podľa §11 a dph na vstupe si odpočítate lebo ide o úžitkové vozidlo.

    2/ predajca v ČR bol autobazár a uplatnil osobitnú úpravu uplatňovania dane, čiže na vstupe neodpočítal daň a na výstupe zdanil iba maržu. V takomto prípade sa nejedná o nadobudnutie tovaru podľa §11 a teda nadobudnutie vozidla nezdaňujete, nakoľko bolo zdanené v ČR v zmysle osobitnej úpravy. Defacto z hľadiska dph nerobíte nič.

    eha je offline (nepripojený) eha

    eha
    Auto nakupujeme od predajcu ako predvádzacie vozidlo, ale ma najazdené viac ako 6 tis km a bolo prihlasene 01/2007......
    neviem teda či sa riadiť podľa § 11 keď ide o jazdené vozidlo.....som z celého dovozu vozidiel zúfalá...

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    eha Pozri príspevok
    Auto nakupujeme od predajcu ako predvádzacie vozidlo, ale ma najazdené viac ako 6 tis km a bolo prihlasene 01/2007......
    neviem teda či sa riadiť podľa § 11 keď ide o jazdené vozidlo.....som z celého dovozu vozidiel zúfalá...
    Urobíte samozdanenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.