Zavrieť

Porady

stravné šeky

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Môžu sa stravné listky, ktoré dáva zamestnavatel zamestnancom účtovať nasledovne?

cena lístka je 90,- Sk
55% zo 90 sk prepláca zamestnavatel
45% platí zamestnanec

Zamestnavatel sa vsak rozhodol ze nebude zrazat zamestnancom zo mzdy tych 45% ale ponizi o to hodnotu listka. Zamestnavatel kupuje teraz stravne seky po cca 42 Sk da ich zamestnancom, zaplati fakturu ale nezraza im uz nic.

Nezda sa mi dobry takyto postup ale chcem sa poradit.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Nepostupuje správne, nakoľko hodnota stravného lístka musí byť minimálne 66,75 SKK (čiže po zaokrúhlení 67 SKK).
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
a ešte dodám, že na 527 môže ísť 48,95 Sk z jedného lístka
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Zamestnávateľ sa rozhodne že kupi viac stravnych sekov /napr. na 3mesiace dopredu/ a necha ich u seba v pokladni. Zamestnancovi na zaciatku mesiaca preda listky podla odpracovanych dni. Zamestnanec zaplati cenu listku v hodnote 45% z celkovej sumy listka. Zamestnavateľ mu vystavi príjmový pokladničný doklad.

Je takýto postup učtovania správny čo sa týka príjmového pokladničného dokladu?


1.Nakup šekov na faktúru - 213/321

2. predaj stravnych šekov zamestnancom /zaplatia len sumu t.j. 45%
z celkovej ceny listka/ - 211/213 a 335/213
0 0
Julia9 Julia9

Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

Nákup poukážok: 213/321
Výdaj zamestnancom: 335/213 (45%), 527/213 (55%)
Uhrada od zamestnancov PPD: 211/335
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chýba mi tu povinný príspevok zamestnávateľa zo sociálneho fondu .
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Do nákladov z jednej stravnej poukážky len 55% zo sumy 89 Sk a nie z 90 Sk.
teda ako píše cactus 48,95 Sk.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Zamestnávateľ sa rozhodne že kupi viac stravnych sekov /napr. na 3mesiace dopredu/ a necha ich u seba v pokladni. Zamestnancovi na zaciatku mesiaca preda listky podla odpracovanych dni. Zamestnanec zaplati cenu listku v hodnote 45% z celkovej sumy listka. Zamestnavateľ mu vystavi príjmový pokladničný doklad.

Je takýto postup učtovania správny čo sa týka príjmového pokladničného dokladu?
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

a prečo nie? buď to zamestnanec uhradí hotovosťou /cez pokladňu/ 211/335 alebo mu to stiahnete ako zrážku zo mzdy 331/335
Naposledy upravil Lila : 06.09.07 at 06:49
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Podla mna to tiez tak moze byt bud prijmovy alebo zrazkou zo mzdy. No mzdarka presviecala zamestnavatela ze to nemoze byt cez prijmovy pokladnicny tak som si to chcela overit.

uz len vymenit mzdarku
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kvietocek Pozri príspevok
Podla mna to tiez tak moze byt bud prijmovy alebo zrazkou zo mzdy. No mzdarka presviecala zamestnavatela ze to nemoze byt cez prijmovy pokladnicny tak som si to chcela overit.

uz len vymenit mzdarku

Aj zamestnávateľa....opakujem sa, chýba mi tu povinný príspevok na SL zo soc. fondu...takže zamestnanec by nemal platiť plných 45%.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Ani my nemôžme čerpať zo SF, sú rôzni šéfovia...., škoda reči. Závidia švojim zamestnancom aj korunu navyše...., hoci je nato plný nárok!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Lila Pozri príspevok
Ani my nemôžme čerpať zo SF, sú rôzni šéfovia...., škoda reči. Závidia švojim zamestnancom aj korunu navyše...., hoci je nato plný nárok!

Na to je zákon a ten im streba strčiť pod nos , alebo poslať na nich inšpektorát práce.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
zamestnavatel nevyplaca ani korunu zo SF
0 0
renaap renaap

renaap je offline (nepripojený) renaap

Prosím Vás, od 1.9.2007 musí by» hodnota lístka 67,- SK. Hodnotu 48,95 - 55 % náklady zamestnávateµa, 1,05 - príspevok zo sociálneho fondu. Pre zamestnanca je to príjem oslobodený od dane. Zostáva mi 17,- SK ktoré nechceme zamestnancom strhnú» zo mzdy/aj tak majú nízke mzdy/ je tento príjem nepeòa¾ný príjem, ktorý sa zdaní a odvedie sa z neho odvod do ZP pre zamestnanca a pre organizáciu výdaj neovplyvòujúci základ dane? Ïakujem za odpoveï.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Kvietocek Pozri príspevok
zamestnavatel nevyplaca ani korunu zo SF
A na čo ho tvorí? Ak ho vôbec tvorí...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nedá mi mimo témy poznamenať, že mnohí zamestnávatelia nemajú ani potuchy o existencii niektorých zákonov a ak majú navyše menej skúsenú či dostatočne informovanú mzdovú účtovníčku, SF sa nikdy tvoriť a čerpať u nich nebude. Už končím
0 0
zmat2007 zmat2007

zmat2007 je offline (nepripojený) zmat2007

niekto, kto stále pochybuje
renaap Pozri príspevok
Prosím Vás, od 1.9.2007 musí by» hodnota lístka 67,- SK. Hodnotu 48,95 - 55 % náklady zamestnávateµa, 1,05 - príspevok zo sociálneho fondu. Pre zamestnanca je to príjem oslobodený od dane. Zostáva mi 17,- SK ktoré nechceme zamestnancom strhnú» zo mzdy/aj tak majú nízke mzdy/ je tento príjem nepeòa¾ný príjem, ktorý sa zdaní a odvedie sa z neho odvod do ZP pre zamestnanca a pre organizáciu výdaj neovplyvòujúci základ dane? Ïakujem za odpoveï.
A prečo máš pocit, že hodnota lístka musí byť 67,-Sk?

No - stravné lístky sú moja obľúbená téma, už som sa s nimi niekoľko krát zamotala, pretože máme dva druhy stravných lístkov. Predpokladám, že tu hovoríme o klasických stravných šekoch...

takže :

NÁKUP V HOTOVOSTI NÁKUP CEZ FA

213/211 - cena lístkov 213/321
518/211 - služba 518/321
343/211 - DPH 518/321

prikladám FA k VPD a neuplatňujem si odpočet DPH za službu, bolo to príliš komplikované, takže to vo výkaze DPH neuvádzam

PREDAJ

Príspevok zo SF mám - prii hodnote lístka 89,- Sk - 10,05 Sk a dávam to v mzdách ako mimomzdové prostriedky - nepeňažné plnenie

Vyzerá to potom asi takto :

48,95 Sk 527/213 - firma
10,05 Sk 472/213 - SF
30,- Sk 331/213 - zrážka zo mzdy

alebo predaj v hotovosti potom 211/213 , PPD so zoznamom zamestnancov a podpísaným zoznamom prevzatých lístkov od každého zam-anca.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

zmat2007 Pozri príspevok

NÁKUP V HOTOVOSTI NÁKUP CEZ FA

213/211 - cena lístkov 213/321
518/211 - služba 518/321
343/211 - DPH 518/321

prikladám FA k VPD a neuplatňujem si odpočet DPH za službu, bolo to príliš komplikované, takže to vo výkaze DPH neuvádzam
Tomuto nerozumiem...ak je niekto platiteľ DPH , účtovať ju ako službu
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

zmat2007 Pozri príspevok
A prečo máš pocit, že hodnota lístka musí byť 67,-Sk?
Skús si pozrieť toto:
http://www.porada.sk/t58759-stravne-listky.html
0 0
renaap renaap

renaap je offline (nepripojený) renaap

Cena str.lístka musí by» minimálne 67,- SK - opravujem vyjadrenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať