Zavrieť

Porady

prenájom "sídla s.r.o."

FIN FIN

FIN je offline (nepripojený) FIN

Novovznikajúca s.r.o. si chce od s.r.o. vlastniacej nehnuteľnosť prenajať iba "sídlo s.r.o." - t.j. iba korešpondenčnú adresu. Vedel by mi niekto poradit aký typ zmluvy na to použiť a či by to mohlo mať nejaký "zádrhel"

Ďakujem.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zmluva o nájme nebytových priestorov uzavretá podľa Zákona č. 116/1990 Zb. o nájme a podnájmne nebytových priestorov.
0 0
cs-cs cs-cs

cs-cs je offline (nepripojený) cs-cs

zmluva vid na https://www.spotrebitelskeforum.tym.sk/tlaciva.html

dodatok : zmluva o prenajme nebytovych priestorov
0 0
FIN FIN

FIN je offline (nepripojený) FIN

Dakujem. Vedeli by ste mi este poradit, co by malo byt uvedene v zmluve ako predmet najmu, vzhladom na to, ze nejde o prenajom "fyzickych" nebytovych priestorov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

FIN Pozri príspevok
Dakujem. Vedeli by ste mi este poradit, co by malo byt uvedene v zmluve ako predmet najmu, vzhladom na to, ze nejde o prenajom "fyzickych" nebytovych priestorov.
Akože tá budova neexistuje ?
Uff, asi sa ženieš k bodu 14 Etikety .
0 0
FIN FIN

FIN je offline (nepripojený) FIN

Nie, nie... V ziadnom pripade neporusujem ani zakon, ani etiketu...
Budova existuje, vlastnik je uplne standardny subjekt, ktory dany objekt legalne vlastni. Buduci najomca vsak nema zaujem o kancelarsky priestor v objekte prenajimatela, ale iba o sidlo a korespondencnu adresu v tom objekte.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Potom máš asi skreslenú predstavu o tom, čo je sídlo PO ...
Na zapísanie sídla potrebuješ preukázať oprávnenie užívať nehnuteľnosť, v ktorej máš sídlo. Firma bude kde??? Kde nájdu firmu odberatelia ? Ako umožníš napr. daňovej kontrole vstup do sídla spoločnosti ?
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

FIN Pozri príspevok
Novovznikajúca s.r.o. si chce od s.r.o. vlastniacej nehnuteľnosť prenajať iba "sídlo s.r.o." - t.j. iba korešpondenčnú adresu. Vedel by mi niekto poradit aký typ zmluvy na to použiť a či by to mohlo mať nejaký "zádrhel"

Ďakujem.
Ja na rozdiel od Johanky v tom žiadny zádrhel nevidím. Viem a poznám dokonca spoločnosti, ktorých hlavnou náplňou je získavanie klientov na prenájom sídla. Vtip je v tom, že takáto spoločnosť vlastní nehnuteľnosť na lukratívnom mieste, s reprezentačnými priestormi a túto ako sídlo prenajíme rôznym spoločnostiam, ktoré takýmto spôsobom chcú získať image a prezentovaním sa v takomto sídle. V skutočnosti tam nepôsobia, majiteľ im na čas potrebný prenajíma len časť priestorov (zasadačku) na obchodné rokovania. Viem o prípade, kde na takejto adrese je registrovaných cca 200 firiem. Právne je to bezchybne ošetrené, no teraz neviem so 100 %-nou istotou povedať, aký typ zmluvy je tam použitý. Ja by som myslel, že je to nejaká modifikovaná mandátna zmluva. Registráciu
týchto firiem totiž zabezpečuje majiteľ nehnuteľnosti. Keďže na registráciu sa firma musí preukázať buď vlastníctvom alebo nájomnou zmuvou k nehnuteľnosti, súčasťou zmluvy musí byť teda aj táto záležitosť.
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

neviem presne v com Vasa spolocnost podnika, ale su i spolocnosti, ktore nepotrebuju mat skutocne priestory.. pokial ponukaju internetove sluzby napr... neviem ani presne, v akom ste vztahu s tym druhym subjektom, ktory Vam moze poskytnut sidlo.. ale staci uplne aj suhlas vlastnika nehnutelnosti s tym, ze v nej bude mat sidlo Vasa spolocnost. To treba len dolozit potom listom vlastnictva, ktory potvrdzuje, ze suhlas ste dostali od skutocnych vlastnikov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

DušanČ Pozri príspevok
Ja na rozdiel od Johanky v tom žiadny zádrhel nevidím. Viem a poznám dokonca spoločnosti, ktorých hlavnou náplňou je získavanie klientov na prenájom sídla. Vtip je v tom, že takáto spoločnosť vlastní nehnuteľnosť na lukratívnom mieste, s reprezentačnými priestormi a túto ako sídlo prenajíme rôznym spoločnostiam, ktoré takýmto spôsobom chcú získať image a prezentovaním sa v takomto sídle. V skutočnosti tam nepôsobia, majiteľ im na čas potrebný prenajíma len časť priestorov (zasadačku) na obchodné rokovania. Viem o prípade, kde na takejto adrese je registrovaných cca 200 firiem. Právne je to bezchybne ošetrené, no teraz neviem so 100 %-nou istotou povedať, aký typ zmluvy je tam použitý. Ja by som myslel, že je to nejaká modifikovaná mandátna zmluva. Registráciu
týchto firiem totiž zabezpečuje majiteľ nehnuteľnosti. Keďže na registráciu sa firma musí preukázať buď vlastníctvom alebo nájomnou zmuvou k nehnuteľnosti, súčasťou zmluvy musí byť teda aj táto záležitosť.
teda neviem čo napíšu do zmluvy - účel prenájmu -sídlo PO, predmet prenájmu - čo ? poštová schránka ?
V sídle nebudú pôsobiť - ešte poznám taký pojem "miesto skutočného vedenia" .
Mohol by sa tu primiešať nejaký právnik ....
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

Johanka Pozri príspevok
teda neviem čo napíšu do zmluvy - účel prenájmu -sídlo PO, predmet prenájmu - čo ? poštová schránka ?
V sídle nebudú pôsobiť - ešte poznám taký pojem "miesto skutočného vedenia" .
Mohol by sa tu primiešať nejaký právnik ....
myslim si, ze sidlo v prvom rade sluzi na zabezpecenie dorucovania, ale nikde nie je ustanovene, ze je potrebne, aby na adrese sidla niekto v urcitom case bol.. tyka sa to najma firiem, ktore nemaju zamestnancov .. my sme mali najprv suhlas vlastnikov a potom sme sa dohodli na najomnej zmluve, kde sme do ucelu najmu uviedli - zriadenie sidla spolocnosti.
Nic nie je na tom cudne.
Ved aj zivnostnici si mozu uviest adresu svojho trvaleho bydliska a neznamena to hned, ze tam maju kancelarske priestory..
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zaujímavý článok k danej téme
http://www.officehouse.sk/sk/novela-...neho-zakonnika
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Aká som zaostalá , že virtuálna kancelária ....
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Johanka Pozri príspevok
Aká som zaostalá , že virtuálna kancelária ....
Mlčanlivosť ma viazala, preto som v príspevku č. 8 nepísal konkrétnejšie. Ale presne takýto prípad som mal na mysli, Johanka. A funguje to !
Tieto spoločnosti sú veľmi solventné.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nie je to typ office house náhodou. V poslednej dobe takéto formy prenájmu sú čoraz rozšírenejšie. Vo vyhľadávači google je veľa odkazov na takýto typ sídla.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Kuk do 12.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Kuk do 12.
Presne som to mal na mysli, len som nechcel uviesť odkaz na konkrétnu firmu.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Nebudete tomu verit, ale nieco take je aj na Vychodnom Slovensku .

Velmi by ma vsak zaujimalo, ako je to s naslednymi kontrolami z danoveho uradu? Alebo kontrolami vobec?

Kontrola pride do daneho objektu, kde ma spolocnost prenajate sidlo, najde nejaku tabulku s nazvom spolocnosti, mozno aj telefonnym cislom a dohodne si stretunite na kave?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
rickman Pozri príspevok
Nebudete tomu verit, ale nieco take je aj na Vychodnom Slovensku .

Velmi by ma vsak zaujimalo, ako je to s naslednymi kontrolami z danoveho uradu? Alebo kontrolami vobec?

Kontrola pride do daneho objektu, kde ma spolocnost prenajate sidlo, najde nejaku tabulku s nazvom spolocnosti, mozno aj telefonnym cislom a dohodne si stretunite na kave?
Nie nedohodne, zvrtne sa od bránky alebo od cedule a odíde. Pokiaľ ja viem, sídlom spoločnosti je miesto, odkiaľ sa firma riadi.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Čo hovoría zákony ?
Obchodný zákazník
§2
(3) Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom.

Zákon o dani z príjmov
§2
d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou
...
2. právnická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky sídlo alebo miesto skutočného vedenia; miestom skutočného vedenia je miesto, kde sa prijímajú riadiace a obchodné rozhodnutia štatutárnych orgánov a dozorných orgánov právnickej osoby, aj ak adresa tohto miesta nie je zapísaná v obchodnom registri,



(
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, moja otázka znie: môže mať sro sídlo na domácej adrese? na tej domácej adrese býva konateľ s rodičmi.ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať