Zavrieť

Porady

Refakturácia nákladov spoločenstva a DPH

Platiteľ DPH refaktúruje náklady spoločenstva vlastníkov súvisiacich s poistením, deratizáciou, fondu opráv a správy objektu nájomcovi. Spoločenstvo faktúruje predmetné služby bez DPH, nie je platiteľom.
Nie som si istá, či môžeme vystaviť fa bez DPH , alebo sme povinní refaktúrovať služby aj s DPH, nedal by sa použiť § 22 zákona o DPH a klasifikovať tieto služby ako prechodné položky?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marca je offline (nepripojený) marca

    marca
    Nie som si istá,či som to správne pochopila, ale pokiaľ ste platcom DPH a refakturujete ďalej službu, mali by ste ju refakturovať s DPH, aj keď vám faktúra prišla od neplatcu.Čiže fakturovanú sumu navýšite o DPH.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    dadka11 Pozri príspevok
    Platiteľ DPH refaktúruje náklady spoločenstva vlastníkov súvisiacich s poistením, deratizáciou, fondu opráv a správy objektu nájomcovi. Spoločenstvo faktúruje predmetné služby bez DPH, nie je platiteľom.
    Nie som si istá, či môžeme vystaviť fa bez DPH , alebo sme povinní refaktúrovať služby aj s DPH, nedal by sa použiť § 22 zákona o DPH a klasifikovať tieto služby ako prechodné položky?????
    No neviem presne aké sú tam vzťahy a zmluva, ale ak spoločenstvo fakturovalo za správu a deratizáziu platiteľovi a on to refakruruje ďalej tak to bude s DPH. Poistné bude oslobodené. A fond opráv je šetrenie peňazí na nejaký účet, takže tam k službe nedošlo.To si len šetria peniaze, za ktoré službu nejakú zaplatia dodávateľovi prostredníctvom družstva a ak to pôjde z tých peňazí tak sa to vlastne už nebude refakturovať.
    Na stránkach DRSR je k družstvám usmernenie:
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...yt_podniky.doc

    Refakturácia nákladov spoločenstva a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.